„Lõksus“ – Mondo dokfilmiõhtu

Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna videosaalis (Estonia pst 8 I korrusel) toimuvad iga kuu eelviimasel teisipäeval Mondo dokfilmiõhtud noortele ja teistele huvilistele. Vaatame filme olulistel globaalsetel teemadel ning arutleme nende üle õdusas vestlusringis, mida mõnikord täiendavad ka erinevad külalised.

 

17. novembril kell 18.00 „Lõksus“ (Bernadett Tuza-Ritter, Ungari, 2017)

Film leiab moodsa orjapidamise ootamatust kohast, Euroopa südamest. Hinnanguliselt on praegu Euroopas 1,2 miljonit moodsa orjuse ohvrit, terves maailmas aga vähemalt 40,3 miljonit. Filmi peategelane Marish on kümme aastat toidu ja peavarju eest elanud koduorjana naise juures, kes saadab ta tehasesse tööle ning võtab endale kogu palga. Südantkriipiv mõtisklus allumisest ja vabanemisest äratas tähelepanu ka mitmel rahvusvahelisel festivalil, seal hulgas mainekal IDFA dokumentaalfilmide festivalil Amsterdamis ning Sundance’is.

Vaata filmi tutvustust ja treilerit.

 

Üritus on tasuta!

Filmide vaatamist võimaldab MTÜ Mondo „Vaata ja muuda“ projekt.

NB! Kohtade arv on piiratud. Palume osalemine enne filmiõhtut registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee.

Palume Teil hoida enda ja teiste raamatukogus viibijate tervist, järgides üldisi ohutusnõudeid ja raamatukogu sisekorda. Kui olete filmiõhtu ajaks nakatunud viirushaigusesse või teil esineb mõni sümptomitest, olete lähiajal kokku puutunud haigusnähtudega inimesega või peate nt reisilt naasnuna viibima eneseisolatsioonis, palume seekord koju jääda!