Mondo dokfilmiõhtu muusikaosakonna videosaalis 19. märtsil kell 18.00

Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna videosaalis (Estonia pst. 8 I korrusel) toimuvad iga kuu eelviimasel teisipäeval Mondo dokfilmiõhtud noortele ja teistele huvilistele. Vaatame filme olulistel teemadel ning arutleme nende üle õdusas vestlusringis, mida mõnikord täiendavad ka ekspertidest külalised. Jutu juurde saab ka teed juua ja pisut näksida.

 

19. märtsil kell 18.00 „Turu majandus“ (Mihkel Ulman, Eesti, 2016)

Dokumentaalfilm “Turu majandus” jälgib viie tavalise inimese tööpäeva Aafrika suurimal väliturul – lõputul ja värviküllasel Mercatol, kus valge turist on harv nähtus.

Film viib vaataja Etioopia pealinna Addis Abebasse, kus hargnema hakkavad erinevad süžeed: kohalik giid tutvustamas turistidele sealset elu, kahe lapse tööpäev, teismelise noorsandi asjaajamised ja kolme lapse ema pingutused, et leiba teenida. Milline näeb välja nende tavaliste inimeste tööpäev ja mis riik on Etioopia?

Tule vaatama ja saa teada!

Vaata filmi tutvustust.

Üritus on tasuta!

Mondo dokfilmiõhtuid viib koostöös Tallinna Keskraamatukoguga läbi raamatukogu vabatahtlik Evelyn Kapp. Filmide vaatamist võimaldab MTÜ Mondo „Vaata ja muuda“ projekt.