Mondo dokfilmiõhtu muusikaosakonna videosaalis 19. veebruaril kell 18.00

Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna videosaalis (Estonia pst. 8 I korrusel) toimuvad iga kuu eelviimasel teisipäeval Mondo dokfilmiõhtud noortele ja teistele huvilistele. Vaatame filme olulistel teemadel ning arutleme nende üle õdusas vestlusringis, mida mõnikord täiendavad ka ekspertidest külalised. Jutu juurde saab ka teed juua ja pisut näksida.

 

19. veebruaril kell 18.00 „Katastroofi retseptid“ (John Webster, Soome, 2008)

Katastroofi retseptid on film kliimamuutusest, kuid paljust veel. Režissöör John Webster teeb oma naisele ja kahele lapsele selgeks, et on mõistlik minna üle naftavabale dieedile, loobumata seejuures keskklassi eluviisist. Kõik igapäevased asjad, mida me tegemata jätame või oleme sunnitud tegema, on katastroofi retseptide koostisained. Naftavaba aasta seab kahtluse alla pere väärtushinnangud ja paneb proovile nende tahtejõu ning koguni õnne. See on rohujuuretasandini aus, siiras ja naljakas uurimus elu võimalikkusest naftasaadusteta maailmas.

Vaata filmi tutvustust ja treilerit.

 

Üritus on tasuta!

Mondo dokfilmiõhtuid viib koostöös Tallinna Keskraamatukoguga läbi raamatukogu vabatahtlik Evelyn Kapp. Filmide vaatamist võimaldab MTÜ Mondo „Vaata ja muuda“ projekt.