Mondo dokfilmiõhtud esimesel poolaastal

Tallinna Keskraamatukogu muusika- ja filmisaal korraldab kord kuus teisipäeviti Mondo dokfilmiõhtuid. Vaatame filme olulistel globaalsetel teemadel ning arutleme nende üle õdusas vestlusringis.

Jaanuaris jätkame uute põnevate filmidega!

Viirusohu möödumiseni toimuvad filmiõhtud Zoom keskkonnas. Lingi üritusele saab e-posti teel peale registreerimist.

 

2022. aasta esimese poole kava:

 

18. jaanuaril kell 18.00 „Anote laev“ (Kanada, 2018)

Filmis jälgime Vaikse Ookeani saareriiki Kiribati, mille rahvaarv on 100 000 inimest ning mis kaob suure tõenäosusega merevee tõusu tõttu maailmakaardilt juba lähemate aastakümnete jooksul. Dokumentaal käsitleb selle tragöödia mõju saareriigi rahvale ning annab seeläbi tugeva hoiatuse ülejäänud maailmale.

Vaata filmi tutvustust.

 

22. veebruaril kell 18.00 „Tume šokolaad“ (Taani, 2012)

Eelmisel aastal Mondo dokfilmiõhtute raames vaadatud filmi “Kibe šokolaad” järjes jätkab režissöör Miki Mistrati šokolaaditööstuse telgitaguste uurimisega ning püüab selgitada välja, kas antud lubadusi ka täidetakse.

Vaata filmi tutvutust.

 

15. märtsil kell 18.00 „Neidis“ (Suurbritannia, 2018)

Märtsikuus tähistame hakkajaid naisi filmiga “Neidis”. Filmis rullub lahti inspireeriv lugu 24-aastasest koolist väljalangenud Tracy Edwardsist, kes oli kokk liinilaeval ja läks kipperiks laevale, mis osales 1989. aastal võidusõidul ümber maakera. Tracy tahtis tõestada kogu maailmale, et üks naiskond saab sellega hakkama võrdselt meestega.

Vaata filmi tutvutust.

 

19. aprillil kell 18.00 „Lasnamäe kõplajad“ (Eesti, 2019) + vestlusring kogukonnaaedadest

Aiandushooaja saabudes keskendume aiapidamise võimalustele linnaruumis. Filmi peategelased Anton, Maria, Liina ja Liis rajasid Lasnamäe elamurajooni õitsva kogukonnaaia. Üheskoos kasvatavad paneelmajade elanikud siin omale maitsetaimi, köögivilju ja rohelist mõtteviisi.

Vaata filmi tutvutust.

Pooletunnisele dokumentaalile järgneb vestlusring kogukonnaaedadest, kus saab kuulata ja jagada nippe teiste Tallinnas tegutsevate linnaaednikega.

 

17. mail kell 18.00 „Rohesõdalased: maailma kõige saastunum jõgi“ (Prantsusmaa, 2017)

Filmis näeme Citarumi jõge Indoneesias, mis on tuntud kui kõige saastunum jõgi, kuid keegi ei osanud hinnata, kui ulatuslikult. Grupp teadlasi asus reostuse põhjuseid otsima ning avastasid nii veeproovides, laste juustes kui riisis mitmeid ohtlikke keemilisi ühendeid. Need pärinevad jõekaldal asuvast mitmesajast tekstiilitehasest, millest paljud varustavad toormega ka mitmeid meie igapäevaseid moebrände.

Vaata filmi tutvutust.

 

Üritused on tasuta!

Palume osalemine enne filmiõhtut registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee.

 

Filmide vaatamist võimaldab MTÜ Mondo „Vaata ja muuda“ projekt.