Mondo dokfilmiõhtud teisel poolaastal

Tallinna Keskraamatukogu muusika- ja filmisaalis (Estonia pst 8 I korrusel) toimuvad iga kuu kolmandal teisipäeval Mondo dokfilmiõhtud noortele ja teistele huvilistele. Vaatame filme olulistel globaalsetel teemadel ning arutleme nende üle õdusas vestlusringis.

Septembris jätkame uute põnevate filmidega. Üritused toimuvad videosaalis kohapeal ja liituda saab ka Zoomi teel.

 

2021. aasta II poolaasta kava:

 

21. septembril kell 18.00 „Tuvid“ (Eesti, 2012)

Rahvuskultuuride nädala raames vaatame Eesti dokumentaalfilmi “Tuvid”.

Filmis kujutatakse kahe inimese püüdu anonüümses Lasnamäe kivilinnas leida eneseteostust, oma elule väärtus ja tähendus, oma koht ühiskonnas, mis on hall ja tihti tõrjuv. Film on filosoofiline, andes rohkelt mõtlemisainest. See käsitleb kaasaegse Eesti sotsiaal-majanduslikku reaalsust ning oma poeetilise vormi tõttu sobib vaatamiseks keskkooliõpilastele.

Vaata filmi tutvustust.

 

19. oktoobril kell 18.00 „Süüria armastuslugu“ (Suurbritannia, 2015)

Inimõiguste kuul vaatame Briti režissööri Sean McAllisteri “Süüria armastuslugu”, mis jutustab Amerist ja Raghdast, kes kohtusid 20 aasta eest vanglas. Esimene asi, mida Amer Raghdast nägi, oli naise verine nägu, kui ta heideti kõrvalkongi. Nad armusid vanglas, abiellusid pärast vabanemist ja neil sündisid lapsed. Mässumeelne ja poliitiliselt aktiivne Raghda ei suuda aga piirduda üksnes pereeluga ning peab otsustama, kumb on tugevam, kas armastus pere või kodumaa vastu.

Vaata filmi tutvustust ja treilerit.

 

16. novembril kell 18.00 „Kliimamuutus – faktid“ (Suurbritannia, 2019)

Tuntud loodussaadete juht Sir David Attenborough uurib BBC dokumentaalfilmis kliimamuutuse teaduslikke fakte ja otsib selle ohu vastu võimalikke lahendusi. Intervjuud juhtivate teadlastega avavad viimase aja äärmusliku ilma, katastroofiliste tormide ja põlengute põhjused ning kliimamuutuse mõju nii inimkonna kui ka loodusmaailma tulevikule. Film annab põhjaliku ülevaate kliimamuutuste põhilistest valdkondadest ning vajalikest poliitilistest, majanduslikest, sotsiaalsetest ja kultuurilistest muudatustest, mida peame tegema, et kliimamuutuste kõige hullemad tagajärjed ära hoida.

Vaata filmi tutvustust ja treilerit.

 

21. detsembril kell 18.00 „Nähtamatud käed“ (USA, 2018)

Jõulukuul on hea teha väike pilguheit sinna, kust meie tarbitavad tooted tegelikult pärit on. “Nähtamatud käed” paljastab lapstööjõudu ja inimkaubandust maailma suurimate firmade tooteahelas. Südantlõhestav film näitab 6-aastaseid ja vanemaid lapsi Indias, Hiinas, Indoneesias, Ghanas ja USAs tootmas tooteid, mida kasutame iga päev. Auhinnatud dokumentaalfilm jõuab kaasaja orjuse süsteemi keskmesse ning nõuab vastuseid, miksmaailma suurimad ja jõukamad ettevõtted lapstööjõu kasutamist vaikselt toetavad ega jätkuvalt ei võta midagi ette, et peatada see jõhker praktika.

Vaata filmi tutvustust ja treilerit.

 

 

Üritused on tasuta!

 

Filmide vaatamist võimaldab MTÜ Mondo „Vaata ja muuda“ projekt.

 

NB! Kohtade arv on piiratud. Palume osalemine enne filmiõhtut registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee.

Palume Teil hoida enda ja teiste raamatukogus viibijate tervist, järgides üldisi ohutusnõudeid ja raamatukogu sisekorda. Kui olete filmiõhtu ajaks nakatunud viirushaigusesse või teil esineb mõni sümptomitest, olete lähiajal kokku puutunud haigusnähtudega inimesega või peate nt reisilt naasnuna viibima eneseisolatsioonis, palume koju jääda!