Muse “Drones”. 2015 (CD)

Muse’i puhul on tegemist kaasaegset briti kvaliteetrokki esitava kollektiiviga. Samasse liigasse kuuluvad veel näiteks Radiohead, The Killers ja Placebo. Muse koosneb kolmest liikmest: Matthew Bellamy (kitarr, vokaal), Chris Wolsteholem (basskitarr) ja Dominic Howard (trummid).

“Drones” on bändi seni viimane album. Tegemist on kontseptuaalselt tervikliku plaadiga, mis keskendub ülimoodsa militaarse tehnoloogia ja indiviidi vahelistele suhetele. Ei mäletagi, et seda teemat rockmuusikas oleks varem põhjalikult käsitletud. Säilinud on Muse’ile omane melanhoolia, tervikuna on CD aga siiski pigem jõuline ja intensiivne ning ilmselgelt ühiskonnakriitilise hoiakuga. Sellele vihjab katkend president Kennedy kõnest, mida on kasutatud ühes laulus. Armu ei anta ei muusika ega ka teksti osas. Siin väike stiilinäide plaadi viimasest ja ühtlasi nimiloost: “My mother, my father, my sister and my brother, my son and my daugther, killed by drones” („Mu ema, mu isa, mu õde ja vend, mu poeg ja mu tütar tapetud droonide poolt.“)

Muide, omaette lisaväärtus on plaadi kujundus. Lisaks laulutekstidele on kasutatud omapärast ja huvipakkuvat pildimaterjali.

  1. a võitis „Drones“ parima rockalbumi Grammy.

Vaata CD leidumust e-kataloogis ESTER.

 

Urmas Eesmaa
Tallinna Keskraamatukogu vabatahtlik