„Õppetunnid“ – Mondo dokfilmiõhtu

Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna videosaalis (Estonia pst 8 I korrusel) toimuvad iga kuu eelviimasel teisipäeval Mondo dokfilmiõhtud noortele ja teistele huvilistele. Vaatame filme olulistel globaalsetel teemadel ning arutleme nende üle õdusas vestlusringis, mida mõnikord täiendavad ka erinevad külalised.

 

22. septembril kell 18.00 „Õppetunnid“ (Dorrotya Zurbó, Ungari, 2018)

Kafia on 17-aastane neiu, kes põgenes Somaaliast, et vältida sunnitud abielu, mis oli tema isa sooviks. Tema ema aitas tal põgeneda ja film näitab Kafia teistsugust elu Budapestis. Ta õpib ungari keelt ja ükskõik kui keerulisena see keel tundub inimesele, kes ei ole ungarlane, on see tegelikult tüdruku kõige lihtsam õppetund. Kafia on õnnelik, et ta ei pea enam hijab‘i kanda, kuid samas ta varjab seda oma ema eest. See on üks suurimaid kultuurilisi ja usulisi õppetunde tüdruku elus.

Filmis näidatakse, kuidas Kafia kohaneb uue riigi ja kultuuriga ning milliseid õppetunde ta selleks läbima peab.

Vaata filmi tutvustust.

 

Üritus on tasuta, kohtade arv on piiratud!

Filmide vaatamist võimaldab MTÜ Mondo „Vaata ja muuda“ projekt.

 

NB! Palume Teil hoida enda ja teiste raamatukogus viibijate tervist, järgides üldisi ohutusnõudeid ja raamatukogu sisekorda. Kui olete filmiõhtu ajaks nakatunud viirushaigusesse või teil esineb mõni sümptomitest, olete lähiajal kokku puutunud haigusnähtudega inimesega või peate nt reisilt naasnuna viibima eneseisolatsioonis, palume seekord koju jääda!