Pablo ja Escobari vahel. 2018 (DVD)

Rež. Fernando León de Aranoa

Oscari-võitjad Javier Bardem ja Penélope Cruz mängivad peaosi plahvatuslikus loos, mille osapoolteks Kolumbia kuulsaim naisajakirjanik Virginia Vallejo ning maailma kardetuim narkoparun Pablo Escobar. Kui Virginia esmakordselt Pablot kohtas, paelus naist mehe karisma ning nakatav kirg oma riigi ja rahva vastu. Samal ajal, kui muutus kirglikumaks nende armulugu, karmistus ka brutaalne vägivald, millega Escobar oma impeeriumit laiendas ja valitses.

Ühel hetkel peab Virginia otsustama, kas toetada meest, keda armastab, või aidata võimudel alistada üht kõige jõhkramat kurjategijat, keda maailm iial tundnud (http://www.filmiveeb.ee/filmid/9930/Pablo-ja-Escobari-vahel/).

Colombia narkoparuni Pablo Escobari elu on inspireerinud hulganisti raamatuid ja filme. Antud filmi aluseks on tema armukese, Colombia teletähe ja uudisteankru Virginia Vallejo raamat «Armastades Pablot, vihates Escobari».

«Pablo ja Escobari vahel» on hoogne maffiafilm, mis on omajagu võigas, kuid siiski meelt lahutav. Kuigi narkoäri on ebaseaduslik ning üsna vägivaldne tegevusala, tekib filmi vaadates Pablo Escobari vastu siiski mingi sümpaatia, kuna oma ärist teenitud rahaga aitas ta ehitada vaestele kodusid ning parandas märgatavalt nende elujärge. Film annab ka üsna hea ülevaate Colombia 20. saj. teise poole üsna vägivaldsest ajaloost ning seletab lihtsal moel ära, miks tekivad narkosõjad ja maffiavägivald ning kuidas need mõjutavad kogu ühiskonda.

Filmi näitlejatöö muudavad nauditavaks nii Oscari-võitjatest esipaar kui ka kogu näitlejate koosseis üldiselt. Ainus asi, mis filmi puhul veidi häiris oli see, et tegelased küll ropendasid hispaania keeles, kuid rääkisid hispaania aktsendiga inglise keeles. Kriitikud heidavad filmi puhul ette veel peategelaste omavahelise keemia puudumist, nii et suisa raske on uskuda, et väljaspool ekraani Javier ja Penélope päriselt abielus on.

Üldiselt võib öelda, et tegemist on hästi teostatud meelelahutusliku filmiga ning soovitan seda vaadata kõigil, kes soovivad näha ühte head märuli- ja maffiafilmi.

Arvustused:

https://kultuur.postimees.ee/4507155/filmiarvustus-pablo-ja-escobari-vahel-torditukk-parast-janesedieeti

https://elu.ohtuleht.ee/882753/arvustus-pablo-ja-escobari-vahel-ehk-film-mille-tegemisel-unustati-ara-loogiline-motlemine

https://kinoveeb.delfi.ee/filmidjaarvustused/arvustus-pablo-ja-escobari-vahel-isegi-kahtlases-maailmas-korgele-toustes-voib-saavutada-poptahevaarilise-kohtlemise?id=83011435

https://elu.ohtuleht.ee/886160/mortsukas-tanavatel-inglike-linade-vahel-ehk-narkoparun-pablo-escobari-mitu-nagu

 

Liis Kivirand
Muusikaosakonna raamatukoguhoidja