PTX “Vol. 4, Classics EP”. 2017 (CD)

Viieliikmeline vokaalgrupp Pentatonix moodustati Texases Arlingtonis 2011. aastal. Oma esimese albumi avaldasid nad aasta hiljem. Bänd on tuntuks saanud oma laitmatu vokaali ja beatbox’i meisterliku kasutamise tõttu, samuti huvitavate arranžeeringutega. Lisaks originaalmaterjalile on läbi aegade salvestatud hulgaliselt teiste artistide loomingut. Üsna aukartust äratav on auhindade sadu, mis tegutsetud aastate jooksul on bändile osaks saanud. Kokku on võidetud kolm Grammy auhinda. 2015. a tunnustas Youtube neid parima artisti nominatsiooniga, samal aastal  pärjati nad Billboardi galal kahe auhinnaga: parim jõululaulude album ning parim artist.

Käesoleval aastal ilmunud CD-lt leiame seitse vapustaval tasemel kaverit erinevatelt rockmuusika legendidelt nagu Queen („Bohemian Rhapsody“), John Lennon („Imagine“), Elvis Presley („Can’t Help Falling in Love“). Üsna omapärane on tõlgitsus Norra poplegendi A-HA menukast hitist „Take on me“. Albumi võtab kokku koos kantridiiva Dolly Partoniga esitatud pala „Jolene“. Viimase eest sai PTX kaks aastat tagasi Grammy auhinna kui parim kantriduo.

Kokkuvõttes mõjuvad kõik töötlused värskelt ja paeluvalt ning lähevad iga kuulamiskorraga paremaks. Kaunis meloodiline muusika, laitmatult puhtad akordid ja nooruslik vitaalsus ei jäta külmaks ühtegi muusikasõpra. Võiks arvata, et sellise legendaarse hiti nagu „Bohemian Rhapsody“ puhul pole midagi üllatavat lisada,  aga PTX suudab tõestada otse vastupidist. Sama kehtib ka teiste palade puhul. Jääme huviga ootama miljoneid helikandjaid müünud ja lugematuid kontserte terves maailmas andnud ansambli tulevasi ettevõtmisi. Pealegi on Petatonixi liikmed lubanud edaspidi rohkem keskenduda originaalloomingule. Jääb vaid loota, et selle aasta maikuus oma lahkumisest teatanud bändiliikme Avi Kaplani (bass, beatbox) lahkumine ei muuda oluliselt grupi kõlapilti.

Vt leidumust e-kataloogis ESTER

 

Urmas Eesmaa
Tallinna Keskraamatukogu vabatahtlik