Rahvabänd 2018. (CD)

Käesolev helikandja on inspireeritud  samanimelisest TV3-s nähtud saatesarjast, kus mõõtu võtsid parimad bändid Eestimaa eri nurkadest ning kellele pillimäng ja laul pole just alati igapäevane leivateenimise võimalus. Seda meeldivam on tõdeda, et sära silmadesse ja pillimängu ning laulu- lusti jagus kogu saatesarja vältel nii osalejate kui saatejuhtide poole pealt. Oma kaaluka osa andis ka stuudiosse kogenud fännidest publik, kes toimuvale intensiivselt kaasa elas. 

Õnneks on sama feelingut võimalik ka kogeda CD-l, mis koosneb seitsmeteistkümnest igati ontlikust ja südamega tehtud muusikapalast. Kuigi võitjaks pärjati Nedsaja Küla Bänd, leidub kuulamist ja märkimist väärivaid laule teisigi.

Muusikalise stiili osas on pilt üsna kirju. Helikandjalt leiame lugusid, mida võiks liigitada rahvalike laulude alla, aga ei puudu ka folgi, kantri ja 90-ndate diskonostalgiast kantud laulud.

Viimase mainitud muusikastiili puhul jättis kõige professionaalsema mulje bänd nimega Eesti Mees palaga „London-Paris“. Seda nii teostuse kui ka soundi poole pealt. Ilmselgelt on kuulda tuntud saksa duo Modern Talkingu mõjusid. Ellpool mainitu  kehtib  ka muusikalise kollektiivi Sada ja Seened puhul.

Äärmiselt meeldiv üllatus oli plaadil olev seitsmes pala „See on tema“. Heal tasemel ja sümpaatselt mõjuv folgi-kantri segu. Esitajaks muusikaline kollektiiv Päris Anny.

Atraktiivse kaasahaarava mulje jättis CD  12. pala bändilt Village Voice, kes on ära kaverdanud  ansambli Vitamiin kunagise menuka hiti „Linda“. Ei puudu ka rokimeeleolud mis vaatavad meile vastu kaheksanda loo puhul. Esitajaks bänd nimega S.E.K.S ja nende lugu „Kalle Luunjast“.

Pisut kahvatu mulje jättis aga plaadi avalugu saatejuhtide Sünne Valtri ja Kalle Sepa esituses.

Kahest loost kokku miksitud „ Käime koos / Sa tule nüüd„ esitus jäi tagasihoidlikuks, seda nii helikeele kui seade ja teostuse poolest. Tegemist ikkagi Eesti kergemuusika klassikasse kuuluvate ja kõigi poolt armastatud paladega.

Osade esitajate puhul tekkib laiem filosoofiline küsimus, kas kahest inimesest koosneva duo puhul on ikka tegemist päris bändiga, aga jäägu see pigem kuulaja otsustada.

Kokkuvõttes võib öelda, et antud plaadi puhul on piisavalt lugusid mis jala tatsuma panevad ja peo käima tõmbavad. Ilmselt saavad positiivset inspiratsiooni need inimesed, kellel plaanis mõni pidu või tähtpäev korraldada ja ei tea täpselt, keda esinema kutsuda. Boonusena mõjub ka värvikas pildimaterjal selle hooaja esinejatest- võistlejatest.

Jääb vaid loota, et saatesari ka järgmisel aastal jätkub ning uued esinejad leiavad tee albumile.

 

Urmas Eesmaa
muusikaosakonna vabatahtlik