Romantiline viiulimuusikaõhtu – kontsert sarjas “Kammermuusikud linnas”

Esmaspäeval, 18. novembril 2019 kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8).

Sissepääs on tasuta.

Jaapanist pärit Nina Kawaguchi on lõpetanud viiuli erialal Berni Kunstide Kõrgkooli professor Monika Urbaniaki juhendamisel. Ta on täiendanud end Sibeliuse Akadeemia professori Kaija Saarikettu eratundides, kaks aastat USA Buffalo Sümfooniaorkestri kontsertmeistri Dennis Kimi juhendamisel ning viimastel aastatel ka ERSO kontsertmeistri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professori Arvo Leiburi käe all.

Nina Kawaguchi on pälvinud I koha Paulo Bossio viiuldajate konkursil Jaapanis (2005) ja Prantsusmaal Aigues-Vives’i muusikafestivali Mozarti konkursil, kus talle anti ka ambitsioonikaima esineja tiitel (2014) ning II koha rahvusvahelisel konkursil “Classic on Danube“ (2017). 2012. aastal osales ta Jaapani pildiraamatuid tutvustavas projektis Tansaanias, esinedes koos Jaapani pianisti ja helilooja Motoki Hirauga.

Alates 2015. aastast töötab Nina Kawaguchi Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris.

Maila Laidna on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri klaveri ja kammermuusika erialal cum laude, õpetajaks vastavalt Tanel Joamets ja prof Matti Reimann. Aastatel 2013–2014 täiendas Maila end Hispaanias Vigo Muusikakõrgkoolis. Hetkel õpib ta EMTA kammeransambli doktorantuuris (prof Matti Reimann ja prof Kristel Pappel).

Maila on esinenud edukalt mitmetel konkurssidel: EMTAs toimunud kammermuusika konkursil pälvis ta III koha (2011) ning Hispaanias Vigo Muusikakõrgkoolis pianistide konkursil I koha (2014). Ta on esinenud Hispaanias Santiago de Compostelas toimunud klaverifestivalil nii solisti kui kammermuusikuna ja Hispaania rahvusvahelisel festivalil „Forum Musikae“. Lisaks on ta osalenud Järvi Akadeemia ja ERSO töös.

Aastast 2013 mängib Maila klaveriduos Tiiu Sisaskiga. 2015. aastal võitis duo III koha XXV Rooma rahvusvahelisel pianistide konkursil. 2019. aastal saavutas duo Maria Judina nimelisel konkursil Peterburis I koha ning kammermuusika konkursil Filadelfias II preemia.

2016. aastast mängib Maila trios koos klarnetist Soo-Young Lee ja viiuldaja Miina Laanesaarega. Samal aastal tegid nad Alban Bergi teose „Adagio“ (teine osa „Kammerkontserdist“) Eesti esiettekande. 2019. aastal võitis trio kammermuusika konkursil Budapestis I koha.

Maila on olnud ansamblipartneriks mitmetele muusikutele: Daniel Kogan, Salvador Bolon, Patricia Blanco jt.