Spencer. 2021 (DVD)

Rež. Pablo Larraín

Kuningaperre sissesulandumine ei kulge väljastpoolt tulnu jaoks kergelt. Kuningapere jääb alati peale ja reegleid ei saa muuta, ennem muudab pere uustulnukat. Wales´i printsess Diana, kes toodi kuningaperre kui korraliku aadlitaustaga tõuaretusloom, peab seal ellu jääma ilma Charles´i toetuse ja armastuseta.

Dianat sunnitakse veetma perega koos kolm piinavat jõuluaegset päeva Sandringhamis. Tema ja Charlesi suhted on saanud läheduse poolest igasuguse lõpu ning lisaks peab ta kandma pärlkaelakeed, mille samasuguse koopia kinkis Charles ka oma armastatud Camillale. Diana tahab aga õnnelikult veeta aega koos oma poegadega, mitte külma ja kalgi kuningapere kontrolliva pilgu all kannatada.

Loe rohkem

 

 

The Royal Collection. 2018 (DVD)

Rež. Jamie Muir

BBC üheksaosaline seeria tutvustab meile Briti monarhia nelja viimase põlvkonna igapäevast elu ja saavutusi, mis on märkimisväärsed eriti nüüdsel ajal, mil monarhiad on enamasti lagunenud.

Kuidas kujutab Victoriat ette tänapäeva kinopublik, kes on vaadanud Netflixi seriaali „Victoria“ õrnast väheste vigadega laps-kuningannast? Kuninganna Victoriat ja prints Alberti kujutati omal ajal kui inglise perekonna näidismustrina toimivat paari, kes veetsid oma aega lastetoas ja olid eeskujuliku viktoriaanliku ajastu perekonna sümboliks tavainimestele. Ajalehtedes avaldatud pildikesed Victoriast koos oma lastega lõigati välja ja raamiti. Tänu hoolikalt kujundatud illustratsioonidele seostati neid perekonnas valitseva rahu ja hoolitsusega.

Loe rohkem

 

 

The Greatest Showman. 2017 (DVD)

Rež. Michael Gracey

Muusikaline draama ameerika ärimehest Phineas T. Barnumist, Barnum & Bailey Tsirkuse asutajast.

Kaotanud pankroti tõttu oma töö sadamasekretärina, õnnestub Barnumil saada laenu, pannes tagatiseks oma pankrotistunud ülemuse laevad, ning avab saadud raha eest vahakujude muuseumi. Kuna muuseum populaarseks ei saa, hakkab ta palkama ja näitama kohalikke “friike”, mis tõstab tema populaarsust, aga toob kaasa ka palju kriitikat. Saades aristokraatide ja rikkurite seas populaarseks, jätab Barnum tsirkusetöö järjest rohkem kõrvale ning läheb tuurile Rootsi ooperilaulja Jenny Lindiga.

Loe rohkem

 

 

Princess Margaret: The Rebel Royal. 2018 (DVD)

Rež. Hannah Berryman

Printsess Margareti peeti mässajaks terve tema elu jooksul. Ta oli 400 aasta jooksul esimene kuninglikust soost isik, kes abiellus lihtkodanikuga ning samuti ka esimene, kes lahutas. Margaret oli silmapaistev isiksus- glamuurne, sensatsiooniline, boheemlaslik.

BBC intiimne seriaal printsess Margaretist avab varjulisema külje tema isiklikust elust. Seltskondlik, jutukas, karismaatiline ja humoorikas printsess pidi nende parimate iseloomuomaduste tõttu ka kannatama, kuna nägi end seetõttu kuningliku perekonna lähikondlaste poolt äratõugatuna. Samas pidas ta end kuningannaks paremini sobivaks. Tema kuninglik kõrgus Elizabeth aga oli tagasihoidlik, vaoshoitud ja mõningate inimeste arvates isegi plass, igav ja vähese intelligentsiga. Kontrastina säras õde Margaret aga igal pool kuhu ta ka ei läinud ning igal peol, kuhu sattus. Välismaailma jaoks oli ta staar, kuid seesama kuningannale nii vastanduv iseloom pani mitmed kõrgest soost lähikondlased küsivalt suhtuma Margareti rolli kuninglikus perekonnas.

Loe rohkem