Julie Andrews, Emma Walton Hamilton “Kodus ja tööl. Mälestusi Hollywoodi aastatest”. (2020)

„Mary Poppinsi ja guvernant Maria kehastamisega võitis nooruke Julie Andrews filmisõprade ja -kriitikute südamed terves maailmas. Kehvadest oludest pärit neiu imeline hääl, võrratu tantsuoskus ja loomulik näitlemisanne lennutasid ta Briti vodevillilavadelt Hollywoodi särasse…“
Eelmisel aastal ilmunud kuulsa filminäitleja ja laulja memuaaride II osa on suuresti tema tütre Emma Walton Hamiltoni õhutusel ja eestvedamisel kirjutatud.

Loe rohkem

 

Metsa Kene : Estonia meets Amazonia. 2020 (CD)

Tegemist on Eesti pärimust ja Brasiilia põlisrahvaste muusikat ja traditsioone ühendava kultuuriprojektiga. 15 muusikapalast koosneva CD-plaadi juurde kuulub ka pea 100-leheküljeline raamat, mis tutvustab projekti sisu ja annab põgusa ülevaate Amazonase vihmametsast ning seal elavatest hõimudest, kelle eluolust aitavad paremat aimu saada ka arvukad illustreerivad pildid. Lisaks saadab iga kuulatavat pala kirjeldus selle rahva kultuurist, laulu tähendusest ja sõnadest.

Loe rohkem

 

Ewert Sundja “Sipsik: filmi- ja lauluraamat”. 2020 (noot)

Ewert Sundja loodud muusika ja laulud filmist „Sipsik“ on jõudnud raamatusse ja CD plaadile. Lisaks filmist tuntud „Sipsiku laulule“ ja „Sõprade laulule“ tulid esmakordselt esitlemisele Ewert Sundja ja Leelo Tungla loodud uued lastelaulud. Ilmunud on täiesti uus kollektsioon Eesti lastelaule koos nootide, fonogrammide ja helilooja kommentaaridega.

Loe rohkem