“Aitäh, Valter Ojakäär!” 2018 (CD)

Käesolev helikandja on salvestatud möödunud aastal Peeter Salmela stuudios ja Eesti Raadio stuudios ning sisaldab 15 suurepärast kodumaise kergemuusika klassikasse kuuluvat muusikapala, mille autoriks on legendaarne eesti jazzi suurkuju Valter Ojakäär.

Läbi aegade on vanameistri loomingut esitatud eri koosseisudega ning tõlgendatud erinevatel viisidel. Meeldiv on tõdeda, et käesoleva albumi puhul domineerib pisut kammerlikum ja intiimsem esitluslaad kantuna jazzmuusika parimatest traditsioonidest, mis loob positiivse ja meeldiva õhustiku ning on igati sobilik kuulamismaterjal praeguse aastaajale omaselt romantilise alatooniga raugeid suveõhtuid hindavale kuulajale.

Loe rohkem

 

Laste kuuldemäng „Naksitrallid“. 2016 (CD)

Mida teha vihmasel ja sombusel (suve)päeval, kui õues toimetada ei saa? Või pimedatel õhtutundidel, kui peagi on käes uneaeg? Üheks võimalikuks lahenduseks oleks loomulikult lugeda raamatut. Aga miks mitte kuulata audioraamatut või kuuldemängu. Eesti Kullafondi sarjas on ilmunud kolmele CD-plaadile salvestatud laste kuuldemäng „Naksitrallid“.

Kes siis naksitralle ei teaks.

Loe rohkem

 

Kirsipuu & Kasesalu & BeatBand “Good morning, Robert!”. 2018 (CD)

Läinud aasta septembris ilmavalgust näinud ja kuraditosina ehk siis 13 pala sisaldav üllitis on pühendatud rock`n ´rolli legendile Robert Gordonile.

Projekti eestvedajaks ja vaieldamatuks mootoriks on endine Otsa-kooli kasvandik ja lapstäht Ülari Kirsipuu, kes muuhulgas on osalenud eestlastele tuntuks ja armastatuks saanud filmis ” Nukitsamees”.

Loe rohkem

 

Coco before Chanel. 2009 (DVD)

Rež. Anne Fontaine

On üsna tõenäoline, et kui ei oleks olnud prantsuse moeloojat Coco Chaneli, kannaksid naised siiani korsette ja muid ebamugavaid rõivaid. Chanel oli see, kes tõi naiste moepilti lihtsuse, mugavuse ja vabaduse. Tema mõju moepildile oli nii suur, et ajakiri TIME on Coco Chaneli arvanud 20. sajandi 100 tähtsaima isiku hulka.

“Coco before Chanel” on film moedisaineri noorusaastatest, milles peaosalist kehastab võluv prantsuse näitlejanna Audrey Tautou. Vaatajale ei näidata kohe edukat ja silmapaistvat moeloojat, vaid seda, kuidas 10-aastaselt õega orbudekodusse sattunud südika iseloomuga tüdruk oma edukuse suunas alles pürgima hakkab. 

Loe rohkem

 

Uma pido. 2018 (DVD)

„V võrokeeline laulu- ja rahavapido kate DVD pääl”

11. novembril 2018 Võrus esitletud videokomplekt sisaldab kahte DVDd: 1. plaadil saab ülevaate peo ettevalmistustest (matkadest, kaverikontserdist, kooriproovidest ja laadast), 2. plaadil kõlab täies mahus kontsert ja mõned vahetult kontserdijärgselt salvestatud intervjuud.

Alates aastast 2008 on kordamööda kas Võrus või Põlvas toimunud võrukeelsed laulupeod. 2. juunil 2018 toimus Võrus võrukeelne „juubelilaulupidu“ – sel korral juba viies. Kava koosnes juba toimunud pidudel kõlanud 24 laulust, mis valiti välja avaliku hääletuse teel. Populaarsemateks heliloojateks, kelle looming peol mitmel korral kõlas, osutusid Aapo Ilves, Jan Rahman ja Mari Kalkun. Ka kõik peol juhatanud dirigendid on traditsiooni kohaselt Võrumaa juurtega.

Loe rohkem

 

Minu näoga onu. 2017 (DVD)

Rež. Andres Maimik, Katrin Maimik

“Minu näoga onu” on vanemate ja nende laste tragikoomilistest suhetest rääkiv humoorikas draama, mis kõneleb õnne ja läheduse otsingutest. Filmi peategelasi kehastavad Rain Tolk, Roman Baskin ja Evelin Võigemast.

Lahutusjärgses masenduses muusikakriitik Hugo soovib just oma elu hakata taas üles ehitama, kui ukse taha ilmub ootamatult tema isa, džässmuusik Raivo. Kiusliku loomuga vanamees teatab, et on kohe-kohe maist teekonda lõpetamas ja ootab ainsalt pojalt enda eest hoolitsemist. Kui aga meeste ellu ilmub atraktiivne psühhoterapeut Marian …
Loe rohkem

 

Ivo Linna laulab Raimond Valgre laule. 2018 (CD)

Möödunud aastal ilmunud albumit võib pidada vaieldamatult üheks parimaks Valgre  kogumikuks, mis siinmail välja antud. Kartmata muutuda ülemäära pateetiliseks või ülepingutatult familiaarseks võib antud üllitist pidada kahe legendi kohtumiseks.

Vaevalt leidub Eestimaa pinnal inimest kes poleks kuulnud Raimond Valgre poolt kirjutatud kauneid armastuslaule või saanud nautida Ivo Linna karismast kantud mahedahäälset sooja tämbriga baritoni.
Loe rohkem

 

Fred Rõigas “Kelmiküla lastelaulud”. 2018

“Kelmiküla lastelaulud” on muusikaraamat, mis mahutab endas 21 uut laulu. Valikus leidub lugusid bluusist räpini, rahvakalendrist troopikapeoni, aastaaegadest, muredest ja rõõmudest. Laulud on erinevate karakterite ja raskusastmetega, kitsama ja laiema ulatusega, lihtsamate ja keerukamate viisikäikudega, mõned mahedalt jutustavad ja teised ülekeevalt lustakad.

Loe rohkem

 

Joonas Sildre “Kahe heli vahel. Graafiline romaan Arvo Pärdist”. 2018

Joonas Sildre graafiline romaan „Kahe heli vahel“ jutustab Arvo Pärdi muusikalistest otsingutest alates tema lapsepõlvest kuni 1980. aastani, mil helilooja pere oli sunnitud Eestist lahkuma. Sellesse vahemikku jääb ka uue kompositsioonitehnika – tintinnabuli – sünd.

Illustraator ja koomiksikunstnik Joonas Sildre on helilooja elu- ja loominguloosse süvenedes uurinud tähelepanelikult paljusid arhiiviallikaid ning suutnud biograafilise materjali valada väga elavasse kunstilisse vormi (https://www.apollo.ee/kahe-heli-vahel.html).

Loe rohkem