Libahunt. 2019 (DVD)

Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Kooli XXVI film on pühendatud Eesti Vabariigi 100le sünnipäevale.

Etendusena on „Libahunti“ mängitud Kaari Sillamaa Noorte Muusikateatris mitmel korral: aastatel 2002 ja 2010. Mõlemal korral on lavastajaks olnud Elle Kull. Viimase lavastuse lapsosatäitjad olid aga mõne aasta möödudes sirgunud ikka, mis andis neile harukordse võimaluse noorte peategelaste rolle mängida. Üheks nendest oli näiteks Tiinat kehastanud ja filmiidee mõtte arendajaks olnud Kertu Raja. (Vahemärkusena olgu mainitud, et Kertu Raja võitis Miss Talent tiitli maailmavõistlusel Miss All Nations 2016).

„Austusest August Kitzbergi vastu, on filmitegijad järginud tema samanimelist näidendit.“

Loe rohkem

 

Anti Kuus „Saaremaa Blues“. 2019 (CD)

Antud helikandja on 63-aastase Saaremaalt pärit muusiku, produtsendi, ettevõtja ja fotograafi debüütalbum. Kümnest palast koosnev läinud aasta aprillis ilmunud CD on ülistuslaul Saaremaale. Karges põhjamaise alatooniga rokikuues salvestatud palades leidub vitaalset, sütitavat, elurõõmsat ja positiivset energiat, mis toovad naeratuse näole ja panevad jala tatsuma aga ei puudu ka lüürilise alatooniga mõtlikud ballaadid.

Loe rohkem

 

Queen + Béjart : ballet for life. 2019 (DVD)

Dokumentaalfilm avastab Queeni ja koreograafi Maurice Béjarti erakordse koostöö telgitaguseid, kui nad lõid esimest täispikka balletti, mis põhineb rokkmuusikal, ning milline oli etenduse „Ballet for life“ edu. Film sisaldab ka kulisside taguseid kaadreid, intervjuusid Maurice Béjarti ning Queeni liikmete Brian May ja Roger Tayloriga.

„Ballet for life“ on austusavaldus artistide generatsioonile, kes surid AIDSi tõttu 1990ndate alguses, sealhulgas Freddie Mercuryle ja tantsija Jorge Donnile.

Lisaks dokumentaalfilmile on DVD-l täispikk etendus „Ballet for life“, mis on üles filmitud 1997. a Salle Métropole’s Lausannes, ning „The making of“ – lühifilm balleti valmimisest.

Loe rohkem