Hedvig Hansoni Trio “Ilus elu”. 2015 (CD)

Hedvig Hansoni uus album paneb kõrvu kikitama. See on mõnus ja kodune ning kantud siirast musitseerimisrõõmust. Plaadi esimest poolt kuulates tabasin end mõttelt, et folgilik või maailmamuusika hõnguline repertuaar sobib Hansonile väga hästi. Võõramaiste kultuuride koloriiti on mõne pintslitõmbega lisatud siia-sinna kitarripartiidesse, laulufraasidesse ja plaksutamisse-trummeldamisse. Haprama kõlaga jazzilikud laulud mõjuvad kontrasti tõttu veelgi värskemalt ja kargemalt ning vähemalt paar neist on tõeliselt hõrgud maiuspalad kodumaise jazzi austajatele.

Loe rohkem

 

John Jobling “U2 : ühe rokkbändi lugu”. 2015

U2 on ansambel, millest tõenäoliselt igaüks vähemalt midagi kuulnud on. Nüüdseks on nad ülemaailmse tuntuse saavutanud rockbänd, kel pole mingeid raskusi staadionikontsertide väljamüümisega mistahes paigas. Aga kuidas see kõik algas?

Loe rohkem

 

Virgo Sillamaa “Rütmimuusikateooria”. 2014 

Igaüks, kes muusikat õppinud, teab, et siiani kipub solfedžo ja muusikateooria omandamisel kimbutama heade eestikeelsete materjalide puudus. Nüüd on taas üks lünk selles valdkonnas täidetud: ilmunud on rütmimuusikateooria käsiraamat.

Loe rohkem

 

Lumekuninganna ja igavene talv (Frozen). 2014

Eestimaa looduses annab talvine jahedus tasapisi teed kevadisele soojusele. Külmusest ja soojusest inimsuhetes räägib õpetliku loo hiljuti muusikaosakonna kogusse lisandunud animafilm „Lumekuninganna ja igavene talv“.

Loe rohkem

 

Bob Stanley “Yeah yeah yeah: the story of modern pop”. 2014

Võtta ette niivõrd lai teema nagu lääne populaarmuusika 1950ndatest 2000ndate alguseni (esimesest Briti popmuusika edetabelist kuni iTunes’i loomiseni) ning kirjutada sellest huvitav ja sisukas ülevaade ühesainsas raamatus tundub võimatu ülesandena. Ometi on Bob Stanley sellega oma juba ohtralt tunnustust ja auhindu pälvinud raamatus „Yeah Yeah Yeah“ toime tulnud.

Loe rohkem

 

Reet Lantson “Klaveriõpik lastele”. 2014 (noot)

Värske klaveriõpiku noor autor on õppinud Võru muusikakoolis klaverit ja akordionit, Tartu Ülikoolis majandust ja lisaainena klaverit. Klaveriõpetajaks polnud ta kunagi plaaninud saada, kuid juhtus nii, et maailma avastama läinud neiu ei leidnud Austraalias majanduse vallas tööd ja selle asemel kutsuti ta hoopis muusikakooli klaveriõpetajaks. Sealses Forte School of Music’us omandas ta õpetajakutse praktilise pedagoogitöö kõrvalt ning 2014. aastal ilmunud „Klaveriõpik lastele“ põhineb samal metoodikal, mida Lantson kasutas õpetajatöös nii Austraalias kui ka nüüd siin, tagasi Eestis.

Loe rohkem