Hea dinosaurus. 2016 (DVD)

Südantliigutavas loos on esindatud head ja pahad, nunnud ja hirmuäratavad ning väikesed ja suured. Põnevaks teeb asja see, et esmamulje võib nende kõigi puhul olla petlik. Kuidas üks või teine tegelane loo käigus ümber sünnib ning kes kellega sõbraks saab, vaadake filmist! 

Loe rohkem

 

Laululinnu lood: väikeste laste muusikaringide töö kirikus: käsiraamat. 2016

„Laululinnu lood“ on käsiraamat väikeste laste muusikaringide läbiviimiseks mistahes kogukonnas. Kuigi raamatu pealkiri rõhutab kontekstina just kirikut, on suur osa raamatu materjalist kasutatav ka ilma religioosse taustata. “Laululinnu lugudest” leiab näidistunde kuni 1-aastastele, 1-2,5-aastastele, 2-4-aastastele ning ka vanematele lastele. Kõik need juhised on välja pakutud mitte täht-tähelt järgimiseks, vaid raamistikuks, millest lähtudes võib oma kogemustele ja fantaasiale vastavalt etteantud tunde edasi arendada ja uusi tunde juurde luua. 

Loe rohkem

 

Jaak Joala “Suveöö” ja “Unustuse jõel”. 2016 (CD-d)

Tänu Olavi Pihlamäele on meil olemas kogumikud, millel korralik ülevaade Jaak Joala lauludest – „Suveöö“ ja „Unustuse jõel“. Kaks albumit annavad kokku ilusa terviku.

Loe rohkem

 

Päevad, mis ajasid segadusse. 2016 (DVD)

“Päevad, mis ajasid segadusse” on Triin Ruumeti esimene täispikk linateos, filmi peaosades mängivad Hendrik Toompere Jr. ja Juhan Ulfsak. Süsimusta huumoriga vürtsitatud tragikomöödia tegevus toimub 1990. aastate teises pooles.

Loe rohkem

 

Tõnis Mägi “Tundmatu mägi”. 2016 (CD)

Taas kord väga sisukas ning filosoofilist sügavust sisaldav üllitis vanameistrilt. Plaadil kõlavad muusikapalad, mis pärit erinevatest aastatest ja loominguperioodidest Tõnis Mäe karjääris.

Loe rohkem

 

Muse “Drones”. 2015 (CD)

Muse’i puhul on tegemist kaasaegset briti kvaliteetrokki esitava kollektiiviga. “Drones” on bändi seni viimane album. Tegemist on kontseptuaalselt tervikliku plaadiga, mis keskendub ülimoodsa militaarse tehnoloogia ja indiviidi vahelistele suhetele.

Loe rohkem

 

Polaarpoiss. 2016 (DVD)

“Polaarpoiss” on režissöör Anu Auna esimene täispikk mängufilm. See on lugu keskkooli lõpetavast Mattiasest, kes unistab fotograafiaõpingutest Berliini Kunstiakadeemias. Eneseotsingute käigus kohtab Mattias säravat ja seiklushimulist Hannat, kes oma spontaansuse ja julgusega noormeest inspireerib. Enne kui Mattias arugi saab, tõmbab tüdruk ta endaga sündmustekeerisesse, mis seab ohtu kogu poisi tuleviku.

Loe rohkem

 

Siiri Sisask “Kuristi kohal” / “On the cliff edge”. 2016 (CD)

Oh Jumal, kui kergelt jalgu kõigutan kuristi kohal,
mõttetuid viise ma laulan, ei nendel otsa ega algu.

Meeldiv on tõdeda, et Siiri Sisask on üllitanud albumi, mis taaskord pakub sügavat sisu ja hästi kirjutatud muusikat. CD sisaldab 9 laulu Uku Masingu tekstidele.

Loe rohkem

 

My First Piano Album. 2011 (CD)

„My First Piano Album“ – „Minu esimene klaverialbum“ – on järjekordne lastele ja noortele mõeldud CD firmalt Naxos (varasemalt ilmunud: “Minu esimene Mozarti album”, “Minu esimene Beethoveni album”, “Minu esimene klassikalise muusika album”). Antud plaadilt leiame klaverimuusika paremikku kuuluvaid palasid läbi aegade, heliloojatelt nagu Schumann, Mozart, Bach, Debussy, Grieg jne.

Loe rohkem

 

Alice Kay Kanack “Fun improvisation for piano: the philosophy and method of creative ability development. Book 1”. 1996

Esmapilgul lihtsalt klaveril lustakalt improviseerima õpetada lubava noodi pealkiri on petlik. Teose kaant kergitades avaneb lugejale märksa sügavam sisu, millega tasub tutvuda igal õpetajal ja lapsevanemal, ka neil, kes muusikaõpingutega kuidagi seotud pole. 

Loe rohkem

 

Jack Garratt “Phase”. 2016 (CD)

Jack Garratt on noor talendikas inglise muusik, kes alustas oma karjääri aastal 2005, osaledes Laste Eurovisioonil. Osates mängida nii kitarri, trumme, klaverit kui ka teisi instrumente, on ta sooloartist, kes ka laivides mängib kõiki instrumente ise. Garratti loomingut on kirjeldatud kui efektiivset segu briti indiest, soulist ja elektroonikast. 

Loe rohkem

 

Ex_Machina. 2015 (DVD)

“Ex_Machina” on möödunud aastal valminud psühholoogiline thriller. Film põhineb Turingi testil, milles tehniliste vahendite abil tundmatu partneriga suhtlev inimene peab suutma ilma teda nägemata otsustada, kas vestluskaaslase puhul on tegu inimese või tehisintellektiga. 

Loe rohkem

 

Riine Pajusaar “Lõbusad klaveripildid”. 2015 (noot)

Ilmunud on Riine Pajusaare klaveripalade kogumik “Lõbusad klaveripildid : klaveripalu lastele”. Kaunite värviliste piltidega noodis leiab mängimist iga klaverimänguhuviline. Lõbusad klaveripildid pajatavad trollidest, nõidadest, tiigritest, vaidlushimulistest partidest ning teistest vahvatest tegelastest.

Loe rohkem

 

Süü on tähtedel. 2014 (DVD)

„Süü on tähtedel“ on samanimelisel John Greeni raamatul põhinev südantsoojendav noortefilm. See on lugu armastusest, unistustest, elu väärtustamisest ja positiivest mõtlemisest.

Loe rohkem