Diana Krall “Turn Up The Quiet”. 2017 (CD) 

Diana Krall – kodanikunimega Diana Jean Krall – on Kanada päritolu laulja ja pianist, kellelt on käesoleval aastal ilmunud 14. järjekorranumbrit kandev album. Plaadilt leiame 11 vaieldamatult jazzmuusika klassikasse kuuluvat pala. Olgu siinkohal näitena Cole Porteri „ Night and Day“ või Irving Berlini „ Blue Skies“. Meeldivalt positiivset mõju avaldab muusikapalade mitmekülgne interpretatsioon. Olgu siis tegemist 1930-ndate swingi mõjutustega või hilisema cool jazzi tunnustega.

Loe rohkem 

 

Sangarid. 2017 (DVD)

Hoogne seikluskomöödia „Sangarid“ viib meid 80ndatesse aastatesse. Kolm Eesti kutti põgenevad Nõukogude Liidust välismaale, et vabas maailmas elada just nii šeffi elu nagu nähtud telesarjades „Miami Vice“, „Knight Rider“ ja „Santa Barbara“.

Loe rohkem

 

PTX “Vol. 4, Classics EP”. 2017 (CD)

Viieliikmeline vokaalgrupp Pentatonix moodustati Texases Arlingtonis 2011. aastal. Oma esimese albumi avaldasid nad aasta hiljem. Bänd on tuntuks saanud oma laitmatu vokaali ja beatbox’i meisterliku kasutamise tõttu, samuti huvitavate arranžeeringutega.

Loe rohkem

 

Buddy Miles “Miles Away From Home”. 1998 (CD)

Enamik meist on kuulnud ütelust: „Legend juba oma eluajal“. Armastatud  trummari ja vokalisti Buddy Miles’i (kodanikunimega George Allen Miles jr) puhul kehtib see suisa mitmekordselt. Kahjuks saame selle aasta septembris meeles pidada mitte tema 70. sünnipäeva, vaid sünniaastapäeva – andekas muusik lahkus meie hulgast südamepuudulikkuse tõttu vaid 60 aasta vanuselt. 

Loe rohkem

 

Muinaslugu sinilinnust. 2016 (CD)

Kogumikult „Muinaslugu sinilinnust“ leiame 18 vaieldamatult eesti kergemuusika klassikasse kuuluvat aegumatut pala.

Loe rohkem

 

Redel ruudus “Maa ja taevas”. 2016 (CD)

Albumilt „ Maa ja taevas“ leiame üheksa vaimuliku sisuga laulu – peamiselt vaimulike rahvalaulude seaded, aga ei puudu ka omalooming.

Loe rohkem

 

Friends. 1994 (CD)

Ülimenukas sari “Sõbrad” („Friends“) jooksis USA-s aastatel 1994-2004, olles seega üks pikimalt eetris olnud komöödiasarjadest. Selle fännidele on esimese hooaja soundtrack kindlasti toredaks meenutuseks, mida tasub kuulata.

Loe rohkem

 

Terry Milleri & Andrew Shahriari “World music: a global journey”. 2017

Raamat „World music: a global journey“ viib lugeja tõepoolest ümbermaailmareisile, nii nagu pealkiri lubab. Muusikalises mõttes pole tähelepanu keskmes mitte kitsalt maailmamuusika kui stiil, vaid maailma muusika lahkukirjutatult ja laiemas tähenduses. Laias laastus vaatleb raamat maailma eri regioonide muusikat etnomusikoloogi pilguga (või peaks ehk ütlema „kuulab etnomusikoloogi kõrvaga“). Enne muusikalisele ümbermaailmareisile asumist mõtiskletakse põhjalikult selle üle, mida muusika kui niisugune endast üldse kujutab, kuidas maailma eri paigust pärit muusikat kuulata ja millele sealjuures tähelepanu pöörata.

Loe rohkem

 

Bon Jovi “This House Is Not for Sale”. 2016 (CD)

Läinud aasta detsembris ilmunud „This House Is Not for Sale“ on Bon Jovi seni viimane, kolmeteistkümnes stuudioalbum. Ameerikast pärit meloodilist raskerokki esitav bänd tegutseb aastast 1983 ning on väidetavalt suutnud müüa juba üle saja miljoni helikandja. Uuelt plaadilt ei leia küll selliseid 1980ndatest pärinevaid tuntud hitte nagu “Livin’ on a Prayer” ja “Wanted Dead or Alive” või siis hingekriipivalt kauneid armastusballaade nagu “Bed of Roses”, ent sellegipoolest on album kvaliteetne tervik, seda nii muusika kui tekstide osas.

Loe rohkem

 

Falco “The ultimate collection”. 2008 (CD)

Austria artisti Falco (kodanikunimega Johann Hölzel) puhul oli tegemist ühe huvitavama ja karismaatilisema lauljaga saksakeelses pop- ja rockmuusikas. 40-aastaselt autoõnnetuses hukkunud muusikust jäid maha mitmed tuntud hitid nagu “Rock Me Amadeus”, “Der Kommissar” ja “Jeanny”.

Loe rohkem

 

Benny Goodman “The Best of Benny”. 2008 (CD)

Kogumik „The Best of Benny“ sisaldab 23 muusikapala svingmuusika paremikust. Klarnetimängija ja ansamblijuht Benny Goodmani nimi seisab kõrvuti teiste sama ajastu tähtedega nagu pianist Count Basie ning trombonistid Glenn Miller ja Tommy Dorsey, tema tantsuorkester kuulus bigbändide kuldaega.

Loe rohkem