Minna Lappalainen “Ahoi, me joonistame laulu!”. 2019

Raamat „Ahoi, me joonistame laulu!“ sisaldab umbes neljakümmet metoodiliste kasutusjuhenditega  joonistuslaulu. Laulujoonistamise kui meetodi on välja arendanud Minna Lappalainen, kes on Soomes tuntud  pedagoog ja lastemuusika autor. Kuna raamatus tutvustatava meetodi puhul on oluline keskendumine, suhtlemine ja vestlemine ning koos tegutsemine, siis on see tõhus töövahend mitmes valdkonnas: alushariduses, eripedagoogikas ja rehabilitatsioonis.

Loe rohkem

 

Küll ma olen ilus. 2018 (DVD)

Rež. Abby Kohn, Marc Silverstein

Režissöörid Abby Kohn ja Marc Silverstein, kes on tuntud oma romantiliste komöödiafilmidega, on saanud valmis komöödiaga, mis räägib naiselikust eneseväärikusest ja sellest, et enesekindlus muudab kõike.

Renee elu on pidevate dieetide ja trennide okkaline rada. “Julge algus on pool võitu,” mõtles Looja ning kukutas vaesekese trenažööril uperkuuti. Renee lööb pea ära – ja teda valdab petlik veendumus, et ta on nüüd vastupandamatu. Sõna otseses mõttes uuesti sündinuna võrgutab ta enesekindlana noormehi, osaleb bikiinivõistlusel ega häbene end isegi modelliks pakkuda.

Loe rohkem

 

Riho Päts “Midrimaa laululaegas : valik lastelaule”. 2019 (noot)

„Helilooja Riho Päts armastas oma elu jooksul kirjutada laule ja lugusid just lastele. Siin kogumikus on läbi eesti rahvalaulu rõõmuga loodud ja südamega tehtud kingitus teile, armsad mudilased.

Olgu julgust ja algatusvõimet mudilasrühmade juhendajatele, et kuulata koos, kui toredasti kõlab laul lõbusa klaveri ja huvitavate pillidega.

Head mängulusti!

Leelo Kõlar“

Sellise kaaskirja on noodile lisanud helilooja Riho Pätsi pianistist tütar.

Loe rohkem

 

Andres Roots „Mississippi to Loch Lomond“. 2020

Sellel aastal ilmunud 15 palast koosnev live-album on tõeline maiuspala bluesmuusika aga ka kitarrimuusika sõpradele laiemalt.

Tegemist on Andres Rootsi sooloesinemistega, mis on salvestatud läinud aastal Deep Blue festivalil Mississipi osariigis, Endla Jazzklubis Pärnus ning Šotimaal asuvas Memorial Hall, Milton of Buchanan nimelises paigas. Ühtlasi tähistatakse selle helikandjaga plaadifirma Roots Art Records kümnendat sünnipäeva.

Aastast 1995 Tartus resideeruva Andres Rootsi puhul on tegemist kroonimata eestimaise bluesikuningaga, kes on kuulsust kogunud eelkõige piiri taga. Aukartustäratavalt pikk on nende festivalide nimekiri, mida muusik on väisanud.

Loe rohkem

 

Iris. 2014 (DVD)

Rež. Albert Maysles

Iris Barrel Apfel (sündinud 29. augustil 1921) on Ameerika ettevõtja, sisekujundaja ja moeikoon. Ta on õppinud New Yorgi ülikoolis kunstiajalugu ja osalenud Wisconsini ülikooli kunstikoolis. Oma mehe Carl Apfeliga asutas ta Old World Weaversi tekstiilifirma ja nad pidasid seda kuni pensionile minekuni 1992. aastal. Töö tõttu reisis paar palju maailma eri paigus, kust Iris hakkas ostma mitteläänelikke kangaid. Ta kandis neist õmmeldud rõivaid nii klientidega kohtudes kui ka kõrgseltskonna pidudel ning mõjutas oma eeskujuga moodi.

Loe rohkem

 

Libahunt. 2019 (DVD)

Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide Kooli XXVI film on pühendatud Eesti Vabariigi 100le sünnipäevale.

Etendusena on „Libahunti“ mängitud Kaari Sillamaa Noorte Muusikateatris mitmel korral: aastatel 2002 ja 2010. Mõlemal korral on lavastajaks olnud Elle Kull. Viimase lavastuse lapsosatäitjad olid aga mõne aasta möödudes sirgunud ikka, mis andis neile harukordse võimaluse noorte peategelaste rolle mängida. Üheks nendest oli näiteks Tiinat kehastanud ja filmiidee mõtte arendajaks olnud Kertu Raja. (Vahemärkusena olgu mainitud, et Kertu Raja võitis Miss Talent tiitli maailmavõistlusel Miss All Nations 2016).

„Austusest August Kitzbergi vastu, on filmitegijad järginud tema samanimelist näidendit.“

Loe rohkem

 

Anti Kuus „Saaremaa Blues“. 2019 (CD)

Antud helikandja on 63-aastase Saaremaalt pärit muusiku, produtsendi, ettevõtja ja fotograafi debüütalbum. Kümnest palast koosnev läinud aasta aprillis ilmunud CD on ülistuslaul Saaremaale. Karges põhjamaise alatooniga rokikuues salvestatud palades leidub vitaalset, sütitavat, elurõõmsat ja positiivset energiat, mis toovad naeratuse näole ja panevad jala tatsuma aga ei puudu ka lüürilise alatooniga mõtlikud ballaadid.

Loe rohkem

 

Queen + Béjart : ballet for life. 2019 (DVD)

Dokumentaalfilm avastab Queeni ja koreograafi Maurice Béjarti erakordse koostöö telgitaguseid, kui nad lõid esimest täispikka balletti, mis põhineb rokkmuusikal, ning milline oli etenduse „Ballet for life“ edu. Film sisaldab ka kulisside taguseid kaadreid, intervjuusid Maurice Béjarti ning Queeni liikmete Brian May ja Roger Tayloriga.

„Ballet for life“ on austusavaldus artistide generatsioonile, kes surid AIDSi tõttu 1990ndate alguses, sealhulgas Freddie Mercuryle ja tantsija Jorge Donnile.

Lisaks dokumentaalfilmile on DVD-l täispikk etendus „Ballet for life“, mis on üles filmitud 1997. a Salle Métropole’s Lausannes, ning „The making of“ – lühifilm balleti valmimisest.

Loe rohkem