Riine Pajusaar “Lõbusad klaveripildid”. 2015 (noot)

Ilmunud on Riine Pajusaare klaveripalade kogumik “Lõbusad klaveripildid : klaveripalu lastele”. Kaunite värviliste piltidega noodis leiab mängimist iga klaverimänguhuviline. Lõbusad klaveripildid pajatavad trollidest, nõidadest, tiigritest, vaidlushimulistest partidest ning teistest vahvatest tegelastest.

Riine Pajusaar töötab Keila ja Nõmme muusikakoolis klaveri- ning improvisatsiooniõpetajana. Ta tegeleb heliloominguga, kirjutades klaveripalu ja laule. Improvisatsioonitundides peab ta oluliseks lapse loovuse arendamist. Tema üks põhimotosid on pakkuda lapsele muusikaelamusi vabalt improviseerides.

Palade autor on tõdenud, et värviliste piltidega noodiraamat on olnud üks tema unistusi – nüüd sai see teoks ja helilooja on väga rahul.

Noodiraamatu illustratsioonid tegi Pärnu noor kunstnik Liisamari Viik. Pärnu Muusikakoolis, Pärnu Kunstikoolis ja Sütevaka Humanitaargümnaasiumis õppiv Liisamari võitis sel kevadel Ilon Wiklandi nimelise noore kunstniku preemia ja käesoleval sügisel pälvis ta Maxima Eesti korraldatud andekatele noortele mõeldud stipendiumikonkursil Tulevikutalent 2015 kultuuritalendi kategooria peaauhinna. Liisamari lõpetas Pärnu Muusikakooli 2014. aasta kevadel klaveri erialal (õpetaja Maarja Talts) ja jätkab samas koolis flöödi erialal (õpetaja Anne Kann) ning lisapillina löökpilli ja klaveri erialal.

Noot ESTER katakoogis: http://www.ester.ee/record=b4509679*est