Diana Krall “Turn Up The Quiet”. 2017 (CD)

Diana Krall – kodanikunimega Diana Jean Krall – on Kanada päritolu laulja ja pianist, kellelt on käesoleval aastal ilmunud 14. järjekorranumbrit kandev album. Plaadilt leiame 11 vaieldamatult jazzmuusika klassikasse kuuluvat pala. Olgu siinkohal näitena Cole Porteri „ Night and Day“ või Irving Berlini „ Blue Skies“. Meeldivalt positiivset mõju avaldab muusikapalade mitmekülgne interpretatsioon. Olgu siis tegemist 1930-ndate swingi mõjutustega või hilisema cool jazzi tunnustega.

 Lisaks tipptasemel klaverimängule on omaette nähtus Diana Kralli sume  sensuaalse alatooniga kontraalti meenutav vokaal, mis loob albumi kuulamisel nauditava  romantilise ning intiimse õhkkonna. Igati sobiv materjal kuulamiseks ja nautimiseks neile, kellel plaanis romantiline veiniõhtu kallimaga küünlavalgel, aga pakub kindlasti rõõmu ka neile, kes oskavad lugu pidada ajaproovile vastu pidanud muusikastiilist ja stiilsetest soolodest, olgu siis tegemist viiuli, klaveri, kitarri või kontrabassiga.

 Kindlasti on Diana karjääri kujunemisel osa tema vanematel, sest isa mängis samuti  klaverit ning ema laulis mitmetes koorides. Diana Krall on teinud koostööd ka mitmete tuntud staaridega, näiteks Elvis Costelloga, kellega ta oli mõnda aega ka abielus.

Kindlasti tasub huviga ootama jääda muusiku järgmisi albumeid ja projekte. Tegemist on ju jazz artistiga, kes on edukalt läbi löönud  ning tippu püsima jäänud sõltumata moevooludest ja edetabelites figureerivast mainstream-popmuusikast. Selle tõestuseks võib välja tuua kolm Grammy auhinda ja 15 miljonit müüdud albumit kogu maailmas.           

 

Urmas Eesmaa
Tallinna Keskraamatukogu vabatahtlik