Süü on tähtedel. 2014 (DVD)

Süü on tähtedel – The Fault in Our Stars. 2014 (DVD)

„Süü on tähtedel“ on samanimelisel John Greeni raamatul põhinev südantsoojendav noortefilm. See on lugu armastusest, unistustest, elu väärtustamisest ja positiivest mõtlemisest.

Filmi peategelaseks on 16-aastane Hazel Grace Lancaster (Shailene Woodley), kilpnäärmevähki põdev neiu. Saatuse tahtel kohtub ta ühel päeval vähihaigete tugigrupis Augustus Waters’iga (Ansel Elgort), kes põeb osteosarkoomi. Vaatamata oma haigusele on noored positiivsed ja usuvad, et suhtumine on enda teha. Aja jooksul nad armuvad ja õpivad teineteist tundma. Selgub, et Hazeli ja Augustuse ühiseks lemmikraamatuks on Peter Van Houten’i „Ilmotsatu kannatus”, mis pajatab samuti toimetulekust vähiga. Kuna raamatu lõpp on lahtine, otsustavad noored koos leida selle autori ja esitada talle mõned küsimused. Augustus teeb tüdrukule üllatuse ja viib ta seikluslikule unistuste reisile Amsterdami, kus nad kirjanikuga kohtuvad. Edasised sündmused on ootamatud – seda, mis täpsemalt juhtub, peab juba ise nägema!

DVD-d on võimalik vaadata muusikaosakonna videosaalis.

Raamat, mille põhjal film on loodud, on olnud New York Timesi raamatumüügi edetabelis alates ilmumisest jaanuaris 2012. aastal, kokku 78 nädalat. Lisaks pälvis teos noorte lugejate auhinna The 2013 Children’s Choice Book Awards raames aasta noorteraamatu tiitli Teen Book of the Year.

Film ESTER kataloogis: https://www.ester.ee/record=b4522134*est

Raamat ESTER katakoogis: http://www.ester.ee/record=b3005093*est

 

Maria Kohv

Muusikaosakonna raamatukoguhoidja