Spencer 2021 (DVD)

Rež. Pablo Larraín

Kuningaperre sissesulandumine ei kulge väljastpoolt tulnu jaoks kergelt. Kuningapere jääb alati peale ja reegleid ei saa muuta, ennem muudab pere uustulnukat. Wales´i printsess Diana, kes toodi kuningaperre kui korraliku aadlitaustaga tõuaretusloom, peab seal ellu jääma ilma Charles´i toetuse ja armastuseta.

Dianat sunnitakse veetma perega koos kolm piinavat jõuluaegset päeva Sandringhamis. Tema ja Charlesi suhted on saanud läheduse poolest igasuguse lõpu ning lisaks peab ta kandma pärlkaelakeed, mille samasuguse koopia kinkis Charles ka oma armastatud Camillale. Diana tahab aga õnnelikult veeta aega koos oma poegadega, mitte külma ja kalgi kuningapere kontrolliva pilgu all kannatada.

Film on režissööri tõlgendus Diana Spenceri südamevalust keskkonnas, mis on tema jaoks kui kuldne puur. Kuigi suures osas fiktsionaalne, annab „Spencer“ vaatajale tõetruult edasi söömishäiretega üksildase naise psühholoogia, kes otsib viise, kuidas jääda endaks ning välja rabeleda ahistavast reeglitega keskkonnast. Filmi peaosatäitja Kristen Stewart teeb printsessi rollis silmapaistva etteaste ning toob ellu Diana koos tema sisemaailmaga- hirmude ja võludega ning ka eneseimetlusega, mis kohati ületab mõistlikkuse piirid, kuid on enesekaitsemehhanism kõrgklassi maailmas, kus inimlikke tundeid salatakse ja reeglid katsuvad inimkeha suutlikkuse piire.

 

Treiler: https://www.imdb.com/title/tt12536294/?ref_=tt_mv_close

 

Annika Lindok

muusika- ja filmisaali raamatukoguhoidja