Vene talv – kontsert sarjas “Kammermuusikud linnas” – JÄÄB ÄRA!

Reedel, 26. veebruaril kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8).

Kavas: Tšaikovski, Rahmaninov, Šostakovitš, Prokofjev. Sissepääs on tasuta.

NB! Kohtade arv on piiratud. Palume osalemine enne kontserti registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee.

Hoiame üksteise tervist, täites ohutusnõudeid!

Kerstin Kullerkupp alustas viiuliõpinguid 6-aastaselt Tartus . Aastatel 2004-2011 õppis ta Tallinna Muusikakeskkoolis. 2018 lõpetas Kerstin cum laude Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppe (prof Natalia Sakkos ja lektor Kristina Kriit). Ta on 2009/2010 õppinud ka Pariisi Regionaalkonservatooriumis (õp Éric Lacrouts), jätkates Pariisis hiljem õpinguid eraviisiliselt prantsuse kontsertviiuldaja Virginie Robilliardi juures ning täiendas end ka heliloomingu alal Richard Dubugnoni juures. Õppeaastal 2015/2016 omistati Kerstinile Erasmus-stipendium õppimiseks Leipzigi Felix Mendelssohni nimelises Muusikaülikoolis  (õp Carolin Widmann).

Kerstin on osalenud mitmetel meistrikursustel, neist olulisemad on olnud Petru Munteanu, Peter Szabo, Florian Dondereri, Marie Charvet’, Evan Rothsteini ja Kamus kvarteti juhendamisel. Hooajal 2018/2019 mängis ta Pariisis Orchestre de Chambre de Nouvelle Europe koosseisus. Ta on osalenud ka Vanemuise Sümfooniaorkestri töös ning mänginud Kristjan Järvi juhatusel Läänemere filharmoonikutes. Kerstini on korduvalt kutsutud Davosi kammermuusikafestivalile Šveitsis, kus ta on mänginud festivali kammerorkestris ning astunud üles ka kammermuusikuna. Ta on kirjutanud arvukalt artikleid, kontserdiarvustusi ning teinud intervjuusid rahvusvaheliselt tunnustatud muusikutega, mida on avaldatud näiteks ajakirjas Muusika ja ajalehes Sirp. Lisaks on teda külalissaatejuhina kutsutud Klassikaraadiosse. Käesoleval ja eelneval hooajal oli Kerstin Vanemuise Sümfooniaorkestri II viiuli abikontsertmeister. 2020. aasta sügisest on ta Elva Muusikakooli viiuli- ja ansambliõpetaja ning sealjuures jätkuvalt aktiivne vabakutseline kammermuusik ja orkestrant.

Kristjan Veermäe alustas muusikuteed Rakvere Muusikakoolis Ruth Patuse klaveriklassis. Pärast Tallinna Rahvusvahelise Noore Muusiku konkurssi finaali pääsemist 2004. aastal asus ta õppima Tallinna Muusikakeskkooli Ada Kuuseoksa klaveriklassi. Kristjan omandas magistrikraadi klaveri erialal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Irina Zahharenkova ja Marko Martini käe all. Magistri esimesel aastal täiendas ta end Erasmus+ programmi raames Saksamaal Stuttgardi Muusika- ja Lavakunsti Ülikoolis prof Thomas Helli juures. Kristjan omandas möödunud aastal teise magistrikraadi kammermuusika erialal prof Natalia Sakkose juhendamisel.

Hetkel töötab ta Vanalinna Hariduskolleegiumis klaveriõpetajana ja on töötanud ka Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias klaverisaatjana. Kristjan on osalenud konkurssidel Eestis, Lätis, Leedus ja Austrias. Ta on mänginud ka paljudes meistriklassides Pascal Roge, Arbo Valdma, Dmitri Aleksejevi, Oleg Manturi, Walter Blankenheimi, Hui-Ying Tawaststjerna jt juures. Ta on koostööd teinud selliste dirigentidega, nagu Risto Joost, Toomas Vavilov ja Toivo Peäske ning soleerinud TMKK sümfooniaorkestri, Pärnu Linnaorkestri ja Üle-Eestilise Noorte Sümfooniaorkestri ees. Samuti on ta mänginud Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris ja EMTA sümfooniaorkestris Olari Eltsi ja Paul Mägi käe all. Kristjan on muusikuna mitmekülgne, olles õppinud lisaks klaverile ka klavessiini Kristiina Are, orelit Ene Salumäe ja dirigeerimist prof Ants Sootsi juures.