„Veri mobiilis“ – Mondo dokfilmiõhtu

Tallinna Keskraamatukogu muusikaosakonna videosaalis (Estonia pst 8 I korrusel) toimuvad iga kuu eelviimasel teisipäeval Mondo dokfilmiõhtud noortele ja teistele huvilistele. Vaatame filme olulistel globaalsetel teemadel ning arutleme nende üle õdusas vestlusringis, mida mõnikord täiendavad ka erinevad külalised.

 

20. oktoobril kell 18.00 „Veri mobiilis“ (Frank Piasecki Poulsen, Taani, Saksamaa, 2010)

Me armastame oma mobiiltelefone ja nende erinevate mudelite valik pole kunagi suurem olnud, kuid nende tootmisel on ka sünge, verine külg. Suurem osa mineraale, mida nende tootmiseks kasutatakse, on pärit Kongo DV kaevandustest ja nende ostmisega rahastab läänemaailm relvavõitlust, mida peetakse kõige verisemaks konfliktiks pärast Teist maailmasõda. Ning näib, et kodusõda kestab seni, kuni relvarühmitused suudavad mineraalide müügist saadud tuludega võitlust jätkata ehk kuni me tahame helistada ja keegi ei soovi vastutada.

Vaata filmi tutvustust ja treilerit.

 

Üritus on tasuta!

Filmide vaatamist võimaldab MTÜ Mondo „Vaata ja muuda“ projekt.

NB! Kohtade arv on piiratud. Palume osalemine enne filmiõhtut registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee.

Palume Teil hoida enda ja teiste raamatukogus viibijate tervist, järgides üldisi ohutusnõudeid ja raamatukogu sisekorda. Kui olete filmiõhtu ajaks nakatunud viirushaigusesse või teil esineb mõni sümptomitest, olete lähiajal kokku puutunud haigusnähtudega inimesega või peate nt reisilt naasnuna viibima eneseisolatsioonis, palume seekord koju jääda!