Viiulisonaatide õhtu – kontsert sarjas “Kammermuusikud linnas”

Esmaspäeval, 28. veebruaril kell 18 Tallinna Keskraamatukogu suures saalis (Estonia pst 8).

Esinevad: Nina Kawaguchi (viiul), Maila Laidna (klaver).

Kavas: Mozart, Vainiūnas, Brahms.

Sissepääs on tasuta.

NB! Kohtade arv on piiratud. Palume osalemine kindlasti enne kontserti registreerida tel 683 0912 või muusika@nulltln.lib.ee.

Osalejatel tuleb kanda maski ja esitada COVID tõend.

Nina Kawaguchi

 

Jaapanist pärit Nina Kawaguchi on lõpetanud viiuli erialal Berni Kunstide Kõrgkooli professor Monika Urbaniaki juhendamisel. Ta on täiendanud end Sibeliuse Akadeemia professori Kaija Saarikettu eratundides, kaks aastat USA Buffalo Sümfooniaorkestri kontsertmeistri Dennis Kimi juhendamisel ning viimastel aastatel ka ERSO kontsertmeistri ning Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia professori Arvo Leiburi käe all.

Nina Kawaguchi on pälvinud I koha Paulo Bossio viiuldajate konkursil Jaapanis (2005) ja Prantsusmaal Aigues-Vives’i muusikafestivali Mozarti konkursil, kus talle anti ka ambitsioonikaima esineja tiitel (2014) ning II koha rahvusvahelisel konkursil “Classic on Danube“ (2017). 2012. aastal osales ta Jaapani pildiraamatuid tutvustavas projektis Tansaanias, esinedes koos Jaapani pianisti ja helilooja Motoki Hirauga.

Alates 2015. aastast töötab Nina Kawaguchi Eesti Riiklikus Sümfooniaorkestris.

 

Maila Laidna

Maila Laidna on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri klaveri ja kammermuusika erialal cum laude, õpetajaks vastavalt Tanel Joamets ja prof Matti Reimann. Aastatel 2013–2014 täiendas Maila end Hispaanias Vigo Muusikakõrgkoolis. Hetkel õpib ta EMTA kammeransambli doktorantuuris (juhendajateks prof Matti Reimann, Mati Mikalai ja prof Kristel Pappel).

Maila on esinenud edukalt mitmetel konkurssidel: EMTAs toimunud kammermuusika konkursil pälvis ta III koha (2011) ning Hispaanias Vigo Muusikakõrgkoolis pianistide konkursil I koha (2014). Ta on esinenud Hispaanias Santiago de Compostelas toimunud klaverifestivalil nii solisti kui kammermuusikuna ja Hispaania rahvusvahelisel festivalil „Forum Musikae“. Lisaks on ta osalenud Järvi Akadeemia ja ERSO töös.

Aastast 2013 mängib Maila klaveriduos Tiiu Sisaskiga. 2015. aastal võitis duo III koha XXV Rooma rahvusvahelisel pianistide konkursil. 2019. aastal saavutas duo Maria Judina nimelisel konkursil Peterburis I koha ning kammermuusika konkursil Filadelfias II preemia. 2021. aastal pälvis klaveriduo Soomes maailma klaveriõpetajate assotsiatsiooni III rahvusvahelisel klaverikonkursil kuldmedali.

2016. aastast mängib Maila trios koos klarnetist Soo-Young Lee ja viiuldaja Miina Laanesaarega (Ensemble Auftakt). Samal aastal tegid nad Alban Bergi teose „Adagio“ (teine osa „Kammerkontserdist“) Eesti esiettekande. 2019. aastal saavutas Ensemble Auftakt Budapestis toimunud konkursil IV Danubia Talents International Competition kammeransamblite kategoorias absoluutse esikoha ning aastal 2021 III koha konkursil Krakow International Music Competition Opus 2021.