Neeme Tõnisson “Suurandmed ja personaalmeditsiin – kas oht või võimalus?”

Tallinna Keskraamatukogus toimub Sisekaitseakadeemia loengutesari „Turvaline Eesti“, mille sihiks on arutada turvalisuse ja sisejulgeoleku erinevate aspektide üle. Loengud toimuvad kord kuus kolmapäeviti Tallinna Keskraamatukogu saalis (Estonia pst 8).

27. novembril kell 16 toimub Neeme Tõnissoni loeng “Suurandmed ja personaalmeditsiin – kas oht või võimalus?”.

Tartu Ülikooli Eesti geenivaramu kogub doonorite kohta regulaarselt kõikvõimalikke terviseandmeid ning andmete seostamise kaudu geneetilise infoga töötab välja senisest täpsemaid haiguste mudeleid. Nii geneetilisi leide kui arvutuslikke riskimudeleid saab põhimõtteliselt kasutada doonorite haiguste ennetamisel või nendega senisest efektiivsemal kujul tegelemisel. Kuidas aga tagada, et uute võimalustega haiguste ennetamisel ei suurendataks ohtu eriliiki isikuandmete lekkimiseks ja kuritarvitamiseks?

Neeme Tõnisson, M.D., PhD on arst ja teadlane, kes on spetsialiseerunud nii laborimeditsiini kui meditsiinigeneetika valdkonnale. Töötab Tartu Ülikooli Kliinikumi kliinilise geneetika keskuses ja Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuses arstina ning Geenivaramus teadlasena.  

Lisainfo ja loengusse registreerumine sisekaitse.ee veebilehelt.

 

18.11.2019