Noored loevad!

Möödunud aasta 14. aprillil, noortekirjanduse päeval algas 31. detsembrini 2022. a kestnud Tallinna Keskraamatukogu lugemisväljakutse „Noor loeb“. Väljakutses valisid noored ise lugemiseks raamatuid ja andsid nende kohta tagasisidet. Kokku loeti 370 raamatut! Loetud teosest ja muljetest saab ülevaate Infogramist.

Aasta lõpus läks osalejate esikolmikus tihedaks rebimiseks – suurima loetud raamatute arvuga jõudis tippu Helena, kes luges 55 raamatut! Sky (49 raamatut) ja Ida (45 raamatut) olid esikolmikus kogu programmi jooksul.

Veel statistikat:

  • Kõige populaarsem sari: Alice Oseman “Heartstopper”.
  • Kõige populaarsem üksikteos: E. Lockhart “Me olime valetajad”.
  • Menukaim eesti autor: Kristi Piiper.
  • Eesti keeles loeti 278 raamatut, inglise keeles 92 raamatut.

Lugemisprogrammis osalenud Helena (Heleri, 16a) tagasiside:Heleri Sõer, noorte lugemisväljakutse enim lugenu

  • Mulle meeldis see, et tutvusin lugemisprogrammi käigus paljude huvitavate raamatutega ja nautisin väga lugemist. Lisaks sain ma anda raamatute kohta tagasisidet ja oma mõtete avaldamine teose kohta on väga oluline.
  • Lugesin väga palju häid raamatuid ja leidsin palju lemmikuid.
  • Soovitaksin teistele “An ember in the ashes” raamatusarja. See oli väga eepiline ja kaasahaarav. Lisaks soovitan veel Stephanie Meyeri sarja esimest osa “Videvik”. Raamat on tulvil fantaasiat ja romantikat, mida ma väga armastan.

 


Lugemisprogrammis osalenud Sky (Emili, 22a) tagasiside:Emili Järv, noorte lugemisväljakutse enim lugenu
  • Minu meelest on suurepärane, et selliseid programme korraldatakse ning nagu ütlesin, siis nautisin ise väga osalemist ning teiste lugejate arvamuse lugemist. Meeldis, et tagasiside vormi täitmine oli lihtne ning loogiline. Ei meeldinud olukorrad, kus mitu inimest oli sama raamatut lugenud, sest siis ei olnud võimalik aru saada, millised mõtted kellele kuuluvad. Ei meeldinud ka, et raamatute juures ei olnud autorite nimesed, sest lihtsamate pealkirjade puhul võivad need erinevatel raamatutel kattuda.
  • Lugemisprogrammi ajal leidsin kindlasti raamatuid, mis läksid otse “Kõigi aegade lemmikud” nimekirja.
  • Soovitaksin teistele Gabrielle Zevin raamatut “Tomorrow, and Tomorrow, and Tomorrow”. Seda kahjuks eesti keelde tõlgitud ei ole, kuid läbi Tallinna Keskraamatukogu OverDrive´i rakenduse Libby on võimalik seda lugeda.
 

Lugemisprogrammi toetasid: Kirjastus Pikoprint, Forum Cinemas, iNGAME, Eesti Noorsooteater ja XS mänguasjad.

Järgmine „Noor loeb” lugemisväljakutse saab alguse Tallinna Keskraamatukogu noortekirjanduse päeval, 14. aprillil 2023. a.

Lisainfo: noorte@nulltln.lib.ee, 683 0914

9.01.2023