Noorte fotokonkurss

INSTAGRAMI FOTOKONKURSS NOORTELE

MINU ILUS KODUMAA

 

Laste- ja noorte kultuuriaasta tähistamiseks ja Eesti Vabariigi 100. aastapäeva eelmänguks korraldab Tallinna Keskraamatukogu käesoleva aasta suvel noortele fotokonkursi „Minu ilus kodumaa “.

 

Tegemist on 1327aastastele noortele mõeldud konkursiga, kus tuleb üles pildistada stseen (loodusest, arhitektuurist, inimestest, vaatamisväärsusest, sündmusest vms), mis väljendab noore jaoks Eesti Vabariigi ilu. Fotod tuleb avaldada Instagramis koos konkursile viitavate hashtagidega. Fotodele tuleb lisada mõne Eesti autori tsitaat, mis fotol kujutatu mõtet veelgi illustreerib.

Mängu abil püüame panna noori nägema oma kodumaad, kodulinna ja kaasmaalasi värske pilguga. Soovime panna nad leidma üles selle miski, mida nemad oma kodumaal eelkõige väärtustamist ja kaitsmist väärivaks peavad. Kuna iga osaleja saab konkursile esitada vaid ühe foto, on noortel vaja foto planeerimisse ja selle kandvasse ideesse pikemalt süveneda. Samuti soovime neid innustada avama Eesti autorite raamatuid, et Vabariigi 100. sünnipäeva eel end kodumaa kirjanduse varamuga tuttavamaks teha.

 

Kuidas osaleda?

  1. Leia stseen loodusest, inimestest, loomadest, arhitektuurist, vaatamisväärsustest või millestki muust, mis näitab sinu arvates kõige paremini Eestimaa ainulaadset ilu.
  2. Tee sellest paigast foto ja lae see üles oma Instagrami kontole (klassikalises, ruudukujulises formaadis).
  3. Pane pildi pealkirjaks tsitaat mõne Eesti kirjaniku raamatust, mis fotoga kokku sobiks.
  4. Lisa juurde: #mik2017kr
    #tallinnakeskraamatukogu
  5. Oota konkursi tulemusi. Parimad saavad toredad auhinnad ning nende fotodest koostatakse raamatukogust-raamatukokku rändav fotonäitus.

NB! Konkurss kestab 1. juulist 1. augustini. Arvesse lähevad ainult selles ajavahemikus üles laetud fotod.

 

Auhindamine

Konkursi lõppedes koostame parimatest töödest fotonäituse, mis läheb rändama kõikidesse Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakondadesse ja haruraamatukogudesse. Rändnäitusega tagame, et kogu Vabariigi juubeliaasta jooksul on meie raamatukogu süsteemis võimalik tutvuda kodumaa noorte visiooniga Eesti Vabariigi ilust.

Autasustamine ja fotonäituse avamine toimub 26. augustil, Tallinna kultuuriöö 2018 raames Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40).

Lisainfo

e-post: kristel.palk@nulltln.lib.ee
telefon: 683 0961