Noorte lugemisväljakutse kinnitas, et noored loevad

Möödunud aasta 14. aprillil, noortekirjanduse päeval algas 31. detsembrini 2021. a kestnud Tallinna Keskraamatukogu lugemisväljakutse „Noor loeb“. Väljakutses valisid noored ise lugemiseks raamatuid ja andsid nende kohta tagasisidet. Loetud teosest ja muljetest saab ülevaate Infogramist.

Noored lugesid lugemisväljakutse jooksul kokku 425 raamatut. Populaarsed olid erinevad sarjad: Stephenie Meyeri „Videvik”, Sarah J. Maasi „Okaste ja rooside koda” ja Koidu V. G. Ferreira „Domineeriv värv” . Eraldiseisvalt loetavate teostena tõusid esile Sarah Crossani omanäolised romaanid „Iiris” ja „Kuutõus”. Eesti autoritest olid enim loetud Kaia Raudsepa „Lihtsalt ära jää üksi” ja Heli Künnapase „Mälestusteta suvi”.

Lugemisprogrammis osalenud 16-aastane Mia räägib: „Väljakutses motiveeris hästi palju raamatuid lugema see, et iga loetud raamat suurendas võimalust võita auhind. Meeldis ka see, et kõik loetud raamatud sai kirja pandud, sest muidu ma seda ei teeks.” Mia möödunud aasta lemmikraamatud olid Koidu V. G. Ferreira sarja „Domineeriva värvi” teosed.

Lugemisväljakutset toetasid auhindadega Pikoprint, Marmatel trading, Skypark, Skywheel of Tallinn ja Brain Games. Tallinna Keskraamatukogu tänab kõiki osalejaid ja sponsoreid.

Järgmine „Noor loeb” lugemisväljakutse saab alguse Tallinna Keskraamatukogu noortekirjanduse päeval, 14. aprillil 2022. a.