Noortekirjanduse päev “Noor loeb”

Neljapäeval, 14. aprillil ootab Tallinna Keskraamatukogu kõiki noortekirjanduse huvilisi osalema noortekirjanduse päeval „Noor loeb“. Veebi teel pakutavas mitmekesises programmis leidub noortekirjandust ja -kirjanikke tutvustavaid üritusi nii eesti, vene kui inglise keeles. Noortekirjanduse päeva korraldab Tallinna Keskraamatukogu koostöös Eesti Noortekirjanduse Ühinguga.
Noortekirjanduse päeval antakse välja kaks Eesti noortekirjanduse auhinda. Margus Karu auhinnaga tunnustatakse möödunud aastal Tallinna Keskraamatukogust kõige enam laenatud Eesti noorteraamatu autorit. „Noor loeb” auhinna pälvivad noortele enim meeldinud 2021. aasta noorteromaanid.

Tallinna Ülikooli eesti kirjanduse dotsent ning laste- ja noortekirjanduse uurija Ave Mattheus annab ülevaate praegusest noortekirjandusest. Lastekirjanduse uurija Jaanika Palmi juhitav vestlusring „Kuidas päästa noortekirjandus?“ otsib vastuseid küsimusele, mida tuleks teha eesti noortekirjanduse populariseerimiseks. Toimuvad kohtumised mitmete kirjanikega, töötoad ja Skype raamatuklubi.

Noortekirjanduse päeval osalemine on tasuta. Täpsema kava leiab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt. Noortekirjanduse päeva tähistamisega ühinevad ka teised Eesti raamatukogud, nende üritused on leitavad sotsiaalmeedias teemaviitega #noortekirjandusepäev.

Noortekirjanduse päeva korraldamist toetavad Eesti Rahvakultuuri Keskus ja kirjastus Tänapäev.

Noor loeb lugemisprogramm alustab! Anna teada, milliseid raamatuid loed programmi jooksul ning vasta küsimusele miks raamat meeldis/ei meeldinud. Vastuseid ootame Google Formsi kaudu ja tulemuste põhjal valmib Infogramis ülevaade loetud raamatutest.
Kõigi osalejate vahel loosime välja väga ägedaid auhindu. Programmi toetavad: Kirjastus Pikoprint, Forum Cinemas, iNGAME, Eesti Noorsooteater ja XS mänguasjad.

Lisainfo: noorte@nulltln.lib.ee, 683 0913

6.04.2022