Õnnelik seenior – tegevus- ja vestlushommikud raamatukogus

09. oktoobrist 2018. a16. maini 2019. a ootame kõiki vanuses 60+ Tallinna Keskraamatukokku (Estonia pst 8), et osaleda projektis “Õnnelik seenior – tegevus- ja vestlushommikud  raamatukogus”.

Projekti „Õnnelik seenior tegevus- ja vestlushommikud raamatukogus“ eesmärk on pakkuda seeniorile võimalust olla sotsiaalselt aktiivne ühiskonnaliige. Projekti raames viime regulaarselt läbi tegevus- ja vestlushommikuid ja kohtume mälutreeneriga.

Osalejateks ootame seenioreid alates 60ndast eluaastast, kes on tegevustes isetegijad, iseõppijad ja kogemuste jagajad.

TEGEVUS- JA VESTLUSHOMMIKUD 2 KORDA KUUS! Ühe kuu jooksul toimuvaid tegevus- ja vestlushommikuid seob üks kindel teema. Ühel korral kohtutakse erialaspetsialistiga ja teisel korral toimub raamatukoguhoidjate modereeritud vestlus/arutelu seenioride endi vahel. Sealhulgas tutvustavad raamatukoguhoidjad osalejatele teemakohaseid raamatuid ning viivad läbi käelisi ja arvutialaseid tegevusi ning õpetavad igal kohtumisel mõne uue oskuse või jagavad teemakohast infot.

• Oktoober 2018 Õnn. Õnnelik seenior

Teisipäeval, 09.10.2018 kell 11.00-12.30 Kohtumine erialaspetsialistiga psühholoog Inge Tael

Teisipäeval, 23.10.2018 kell 11.00-12.30 Vestlus/arutelu „ÕNN“ sh käelised tegevused, raamatute tutvustused jmt raamatukoguhoidjad Leelo Ainsoo, Mai Raet

• November 2018 Aktiivne vananemine
  • Detsember 2018 Kirjandusaasta 2018
  • Jaanuar 2019 Arvutimaailm ja seeniorid
  • Veebruar 2019 Erinevad kultuurid/reisimine
  • Märts 2019 – Ajalugu
  • Aprill 2019 – Loodus ja loomad
  • Mai 2019 Kultuur ja kirjandus

MÄLUTREENING 1 KORD KUUS (oktoober 2018 – mai 2019)! Läbiviijaks on mälutreener, kes on õppinud vanemaealiste inimeste mälu treenimist. Mälutreening on suund vaimse tervise edendamise valdkonnas. Ei ole head või halba mälu. Oma aju funktsioone saab parandada igaüks. Mälutreeningul tegeletakse mälu kasutamise oskustega. Mäluharjutusi tehes säilivad ja paranevad vaimsed võimed.

Läbiviija mälutreener Vaike Pähn, MTÜ 65b

Esimene kohtumine on neljapäeval, 18.10.2018 kell 12.00-13.30.

Lisainfo: eo@nulltln.lib.ee või raamatukogus kohapeal. Osavõtt on tasuta!

Projekti läbiviimist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu