Osale moodsa õppimise festivalil „iduEDU“

Eesti Vabariigi juubeliaastal sai teoks esimene moodsa õppimise festival „iduEDU“, kus õpetajatele, õpilastele ja lapsevanematele kingiti 100 moodsa õppimise töötuba. Sügisvaheaja reedel, 25. oktoobril 2019 kell 11-16 on kõik huvilised taas oodatud Tallinna kesklinna hariduskvartalisse, et saada osa „iduEDU“ festivalist.

Festivali eesmärk on lihtne – see on Tallinna haridusasutuste koos õppimise päev. Kuid oodatud on ka uudistajad kaugemalt, et head kogemused leviks üle Eesti.

Kesklinna hariduskvartalis – Tallinna Reaalkoolis, Tallinna Inglise Kolledžis, Tallinna Kesklinna Põhikoolis, Tallinna Keskraamatukogus ja nende vahelisel õuealal – pakutakse rikkalikus valikus töötubasid. Päeva esimene pool on sisustatud eeskätt haridusasutuse juhtidele ja õpetajatele mõeldes, teine pool on suunatud ka õpilastele ja lapsevanematele.

Töötube viivad läbi Tallinna koolid ja lasteaiad, kellel on jagada häid ideid huvitavaks õppimiseks, samuti eKool, HITSA ja Startup Estonia. Oma panuse annavad ka õpilasfirmad, kes tutvustavad oma tehtut ja innustavad olema ettevõtlik. Keskraamatukogus keskendutakse täiskasvanuharidusele ja elukestvale õppimisele. Festivali näitusealal tutvustavad firmad uuenduslikke ja seni tavatuid võimalusi, mida õpetamisel-õppimisel võiks kasutada.

Õpetajad saavad inspiratsiooni näiteks Tallinna Kullatera Lasteaia töötubadest „Tere tulemast Coding Express pardale!“ ja „STEAM vahendid lasteaias“ ning Tallinna Pae Gümnaasiumi töötoast „Loodusteaduste laborid ja nutikad sensorid“. SA Hariduskiirendi jagab nippe 21. sajandi oskuste kiiremaks omandamiseks, fookuses on seekord ettevõtlusõpe. Õpilasi, lapsi ja miks mitte ka vanemaid köidavad kindlasti põgenemismäng koolitunnis (Tallinna Inglise Kolledž), tutvumine droonidega ja lennuharjutused (Tallinna 21. kool) ning PlayBox’i juhendatud mäng Lego ja Duplo klotsidega. Tallinna Keskraamatukogus jagab lugemissoovitusi Krista Kaer, lisaks saab osaleda korea keele kohvikus. Festivalil osaleb ka ramaatukogubuss Katarina Jee.

See on vaid väike loetelu pakutavatest teemadest. Kogu festivali programm ajakava avaldatakse iduedu.ee veebilehel ja Facebookis.

Festivali korraldavad Tallinna Haridusamet, HITSA, Tallinna Ülikool, eKool, Tallinna Reaalkool, Tallinna Inglise Kolledž, Tallinna Kesklinna Põhikool, Tallinna Keskraamatukogu, Junior Achievement Eesti, Startup Estonia ja In Nomine.

28.08.2019