Osale Tallinna päeva üritustel veebis

15. mail on Tallinna päev, millega tähistatakse Tallinnale Lübecki linnaõiguse andmist 1248. aastal. Sellega võeti Tallinn vastu Euroopa linnade liitu.

Tallinna päeva puhul pakume põnevaid tegevusi väikestele ja suurtele veebi vahendusel Tallinna päeva eel toimuval Kultuuripäeval, 14. mail.

Lastele

14.05 kell 10 avaldatakse raamatukogu YouTube kanali lastesaates „Meisterda minuga Tallinna vapist inspireeritud lõvide meisterdamise video.

Lastesaates „Meisterda minuga” saavad lapsed ja  lapsevanemad raamatukoguhoidja õppida juhendamisel kodustest vahenditest meisterdama. Videod on järelvaadatavad.

14.05 kell 12 venekeelsed lasteraamatu soovitused
Raamatukoguhoidja tutvustab koos oma kass Mosjaga lastele raamatuid, mida saab laenata e-raamatukogust ELLU ja OverDrive. Tallinna päeva puhul on valikus muuhulgas Andrus Kivirähki „Karneval ja kartulisalat”.

Seenioridele

Seenioridele toimub Skype vestlusklubi kohtumine teemal „Meie Tallinn”.

⇒ Eestikeelne vestlusklubi toimub 14.05 kell 11-12. Kohtumisel arutletakse Tallinna avaliku ruumi ja vananemissõbraliku ruumiplaneerimise üle. Osalema ja esinema on kutsutud sel teemal magistritööd tegev üliõpilane Mats-Laes Nuteri. Vestlusklubis osalemiseks tuleb oma Skype´i kontaktide hulka lisada kasutajanimi: Seenioride vestlused. Kutsume kõiki seeniore lahendama viktoriini “Meie Tallinn”

⇒ Venekeelne seenioride Skype vestlusklubi toimub 14.05 kell 10-11. Klubis toimub Tallinna-teemaline viktoriin ning raamatukoguhoidja tutvustab ja soovitab Tallinna-teemalisi Eesti autorite teoseid, mis on ilmunud vene keeles. Vestlusklubis osalemiseks pane oma Skype´i kontaktide hulka kasutajanimi: Vko Yritused.

Meie Facebooki grupist „Tallinna Keskraamatukogu seeniorid” saab huvitavat infot Tallinna kohta (eesti ja vene keeles).

Kõigile huvilistele

Tallinna päeva puhul leiab e-raamatukogu ELLU esilehelt väljapaneku e-raamatutest, kus on keskseks teemaks Tallinn.

Video vahendusel toimuval ekskursioonil „Tallinna päeva ajaloorännak Estonia puiesteel“ tuleb juttu keskraamatukogu ja ümbritsevate hoonete (Inglise kolledž, Reaalkool ja Estonia teater) ajaloost keskraamatukogus leiduvate teoste põhjal.
Ekskursiooni viib läbi raamatukoguhoidja Aimur-Jaan Keskel ning see avaldatakse 14. mail kell 12 YouTube´s.

04.05.2020