Pelguranna raamatukogust saab laenata suvisteks aia- ja remonditöödeks vajalikud tööriistad

raamatukogutöötajad tööriistadega õuesTallinna Keskraamatukogu on suure huvi tõttu laiendanud Pelguranna raamatukogus asuva tööriistade laenutuse ehk tööriistalaeka valikut. Lisandunud on näiteks akumuruniiduk, akukettsaag, survepesur, redel, aiakäru ja vikatid. Juba varasemast sisaldab tööriistalaegas levinumaid aiatööriistu, samuti remondi- ja ehitustöödeks vajalikke tööriistu ja kaitsevarustust. Tööriistade laenutus on tasuta, tasuda tuleb vaid kulumaterjali eest.

Tallinna Keskraamatukogu direktori Kaie Holmi sõnul toetab tööriistalaegas säästvat ja jagamisel põhinevat eluviisi ning aitab kaasa inimeste isetegemisoskuste ja linnaaianduse arengule. „Innustame tallinlasi kogukonnaaedadesse või rõdudele ja aknalaudadele peenrakaste looma, kus ise aiasaadusi, maitsetaimi ja lilli kasvatada. Ka kodused remonttööd saab tööriistalaeka abil soodsalt tehtud. Raamatukogust saab kohe juurde laenata ka vajalikku kirjandust aiandusest, kodukujundusest jms”.

Aasta tagasi loodud tööriistalaekast on seni enim laenatud akutööriistu nagu hekilõikur, akutrell, akulöökkruvikeeraja ja murutrimmer. Populaarsed on olnud ka oksapurustaja,  tikksaag ja seadmete kasutamisel vajalik kaitsevarustus.

Tööriistade nimekirja ja laenamise tingimused leiab Tallinna Keskraamatukogu veebilehelt. Tööriistade kohalolu saab kontrollida e-kataloogist ESTER. Korraga saab laenata kuni kolm tööriista seitsmeks päevaks. Teenuse kasutamiseks peab olema Tallinna Keskraamatukogu vähemalt 18-aastane lugeja.

Tööriistalaeka rajamist ja täiendamist toetas Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalamet. Eelmisel kevadel avatud ja terves Eestis ainulaadse teenuse eest pälvis Tallinna Keskraamatukogu Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu tunnustuse „Aasta tegu linnaraamatukogus 2021″.

13.06.2022