Raamatuga kevadesse

 

Noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogramm “Raamatuga kevadesse”

 

Tallinna Keskraamatukogu korraldab iga aasta noortele ja täiskasvanutele suunatud lugemisprogrammi “Raamatuga kevadesse”, mille eesmärk on tõsta esile head kirjandust, aidata inimestel valida raamatuid ja julgustada loetu üle arutlema.

Lugemisprogrammis osalevad Tallinna Keskraamatukogu haruraamatukogud, teenindusosakonnad ja raamatukogubuss Katarina Jee.

Väärtkirjanduse lugemist propageeriv programm „Raamatuga kevadesse“ kestab 19.10.2018-30.04.2019. Seitsmenda hooaja avaüritus toimus 19.10.2018 kell 17.30 Tallinna Keskraamatukogu (Estonia pst 8) suures saalis. Seekordse hooaja teemaks on “Terve vald oli kokku aetud” ja on inspireeritud laulupeo 150. aastapäevale. Valikus on raamatud, mis räägivad muusikast, tantsimisest ja kogukonna ühtekuulumisest. Raamatute nimekirja leiab siit.


Kes saavad osaleda?

Osaleda võivad kõik Tallinna Keskraamatukogu noored ja täiskasvanud lugejad, kes soovivad oma vaba aega sisustada raamatute lugemisega.

Kuidas programm välja näeb?

Tallinna Keskraamatukogu töötajad koostöös raamatukogu vabatahtlikega on koostanud 50 teosega nimekirja. Mitmeid valituid teoseid saab laenata ja lugeda e-raamatukogus ELLU.

Programmis osalejad saavad raamatukogust lugemispassi ja iga raamatu jaoks tagasiside lehe. Täidetud tagasiside lehe eest saab raamatukoguhoidjalt lugemispassi templi. Tagasisidet saab edastada ka elektrooniliselt täites raamatukogu veebilehel vastava vormi.

Iga kuu loositakse osavõtjate vahel välja auhindu!

Vähemalt 15 templiga lugemisprogrammi pass tagab sissepääsu lõpuüritusele. Lugejatelt laekunud parimad lugemissoovitused ja sisukamad kommentaarid avaldatakse Tallinna Keskraamatukogu veebilehel ja ka “Raamatuga kevadesse” Facebooki lehel.

Traditsioonilisele lõpuüritusele, mis toimub 15.05.2019 kell 17.30, kutsutakse lugemisprogrammi edukalt läbinud lõpetajad (osalejad, kes lugesid läbi 15 või enam raamatut). Lõpuüritus kestab orienteeruvalt 3 tundi. Lõpuüritusel tunnustatakse lugemisprogrammis osalenud inimesi ning ärgitatakse neid omavahel kirjanduse üle arutlema. Kokkuvõtte hooajast teevad Tallinna Keskraamatukogu töötajad, kutsutud on esinejad ning kerge suupistelaua juures saab vahetada mõtteid loetud raamatute üle.

Jälgi meid ka Facebookis.

Ajaloost

Projekt sai alguse 2012. aastal. I hooaeg (2012/2013) oli pühendatud A.H. Tammsaare 135. sünniaastapäevale ning tugines kirjaniku sõnadel „Mälestus on lüli meie ja igaviku vahel“. I hooaja lugemisprogrammist võttis osa 94 lugejat, kes täitsid kokku 947 tagasiside lehte. Programmi lõpetas edukalt 31 lugejat, kes lugesid läbi 20 või enam raamatut. Neli inimest lugesid läbi kõik programmi valikus olnud 50 raamatut.

Teine hooaeg (2013/2014) oli pühendatud Balti keti 25. aastapäevale ning toetus Lennart Meri sõnadele „Ahelatest vabastatud inimene on looja“. II hooaja lugemisprogrammist võttis osa 125 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 68 lugejat. Uuendusena lisati võimalus vaadata muusikaosakonnas kolme väärtfilmi. Vähemalt 20 templiga lugemisprogrammi passi omanikud said kingituseks pileti Tallinna Linnateatri suveetendusele.

Kolmas hooaeg (2014/2015) oli pühendatud meie raamatukogu kauaaegse direktori ja Eesti raamatukogunduse arendaja Aleksander Sibula 130. sünniaastapäevale. III hooaja lugemisprogrammist võttis osa 95 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 39 lugejat. Täideti 929 tagasiside lehte.

Neljanda hooaja (2015/2016) teemaks oli „Tänapäeva muinasjutt“. IV hooaja lugemisprogrammist võttis osa 94 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 39 lugejat. Täideti 1105 tagasiside lehte.

Viienda hooaja (2016/2017) teemaks oli “Eripalgeline maailm”. Uuendusena jäeti välja filmivalik ja lisandusid viis ingliskeelset raamatut. Võimalus lugeda raamatuid, ükskõik mis keeles. Vähemalt 15 templiga lugemisprogrammi passi omanikud kutsuti lõpuüritusele. Apollo raamatukaupluste kett toetas lugemisprogrammi kinkekaartide ja meenetega. V hooaja lugemisprogrammist võttis osa 101 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 50 lugejat. Täideti 1181 tagasisidelehte.

Kuuenda hooaja (2017/2018) teemaks oli “Eestlased muutuvas maailmas”. Uuendusena oli võimalus lugeda Jaak Juske sarjast “Lood unustatud …” ükskõik, millist teost ning João Lopes Marques “Estonia : paradise without palm tree” asemel võis lugeda eesti keeles ükskõik, millist teist sama autori teost. Lugemisprogrammi toetasid Apollo raamatukaupluste kett ja kirjastus Nornberg & Co. Lugemisprogrammist võttis osa 134 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 56 osalejat. Täideti 1327 tagasisidelehte. Esimest korda toimus programmis vaheüritus.

Seitsmenda hooaja (2018/2019) teemaks oli “Terve vald oli kokku aetud”. Sarjast ELAVIK võis lugeda vabalt valitud teost ning kokku loeti neid poole rohkem kui varasemate aastate esikoha raamatuid. Vähemalt 15 templiga lugemisprogrammi passi omanikud kutsuti lõpuüritusele, kuid vaheüritusele olid oodatud kõik. Lugemisprogrammi toetasid Apollo raamatukaupluste kett, kirjastus Kuldnööbike ja Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutus. Lugemisprogrammist võttis osa 128 lugejat. Programmi lõpetas edukalt 47 osalejat. Täideti 1182 tagasisidelehte.

Lisainfo

Tallinna Keskraamatukogu eestikeelse kirjanduse osakond
Estonia pst 8, 15044 Tallinn

Tel 683 0920
raamatugakevadesse@nulltln.lib.ee