Raamatukogu kingib 4442 lapsele raamatu

Raamatu „Tohuvabohu“ saavad raamatukogult kingiks 4442 sel sügisel Tallinnas kooliteed alustanud last. Raamatu autor on Kadri Hinrikus, illustreerija on Anne Pikkov. Raamatu üleandmiseks on kõik Tallinna koolide esimeste klasside lapsed oodatud külla lähimasse raamatukokku. Tallinna Keskraamatukogu poolt 2007. aastal algatatud raamatu kinkimise projekti eesmärgiks on tagada, et lapsed on esimeses klassis õppimise ajal koos õpetajatega läbi käinud tee koolist raamatukokku ning koos on õpitud tundma raamatukogu teenuseid.

Raamatu „Tohuvabohu“ peategelane Johan ärkab ühel hommikul üles ja avastab, et ümberringi valitseb suur segadus. Täiskasvanud mängivad liivakastis ja turnivad puudel, lapsed on hakanud õpetajateks, politseinikeks ja tuletõrjujateks. Selline tohuvabohu lükkab käima üsnagi pöörased sündmused.

Alates 2007. aastast on Tallinna Keskraamatukogu igal aastal kirjastanud ühe uue lasteraamatu, mille saavad kingiks kõik Tallinna munitsipaal-, riigi- ja erakoolide õpilased sõltumata koolis kasutatavast õppekeelest. Nii on I klassi kinkeraamatute sarjas varasemalt ilmunud „Kooliraamat“ (autor Indrek Koff, illustreerija Marja-Liisa Plats), „Härra Klaasi pöörane muuseum“ (autor Kairi Look, illustreerija Marge Nelk), „Kuukassi koerused kosmoses“ (Joonas Sildre, Elina Sildre), „Kõik on kõige targemad“ (autor Contra, illustreerija Ulla Saar), „Armando“ (autor Mika Keränen, illustreerija Kertu Sillaste), „Suvevaheaeg koolis” (autor Kätlin Vainola, illustreerija Kertu Sillaste), Jaanus Vaiksoo „Onu Heino väike pere” (autor Jaanus Vaiksoo, illustreerija Kertu Sillaste), „Väike puu ja rändur kuu” (autor Ülle Kütsen, illustreerija Kertu Sillaste). Sarjas on välja antud ka kolm laste omaloomingut sisaldavat raamatut „Omad jutud“. Sarjas ilmunud raamatuid saab lugeda Lastelehelt: https://keskraamatukogu.ee/lasteleht/soovitame/e-raamatud/.

Raamatu esitlus toimub 7. novembril kell 10 Tallinna Keskraamatukogus (Estonia pst 8).

Lisainfo Tallinna Keskraamatukogu direktorilt Kaie Holmilt, telefonil 683 0902 ning e-posti aadressil Kaie.Holm@nulltln.lib.ee.

29.10.2019