Kalamaja raamatukogu

Avatud

T, K, R 11–18

N 12−19

L 10–17

Kontakt

Kotzebue 9

Tel 683 0970

kalamaja@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

31.01 suletud korrastuspäevaks.

Ühistransport

Raamatukogule lähim trammi-ja trollipeatus on Balti jaam, kuhu sõidavad trammid 1 ja 2, trollid 4, 5  ja bussid 43, 59, 66. Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata www.peatus.ee.

Parkimine 

Parkimine raamatukogu lähedal asuvatel tänavatel on tasuline vastavalt kesklinna parkimistsooni tariifidele (http://www.parkimine.ee). Parkides raamatukogu ees Kotzebue tänaval, on esimesed 15 minutit parkimiskellaga tasuta, laupäeviti on pärast kella 15 parkimine tasuta. Veidi eemal Kalamaja Apteegi (Kotzebue 9) ees on lubatud parkimine parkimiskellaga 30 minutit.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Internet ja wifi – Infootsinguks internetis on lugejatele neli arvutitöökohta koos võimalusega kasutada kontoritarkvara LibreOffice. Saab kasutada ID-kaardi lugerit. Üks arvutikoht on varustatud skanneriga. Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida kohapeal, e-posti või telefoni teel.
WiFi on olemas kõikides osakondades ja kõigis haruraamatukogudes (rohkem infot siin).

Individuaalkoolitused (eesti keeles) – arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe.
Toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Rühmakoolitused (eesti keeles) – e-raamatukogu ELLU, e-kataloog ESTER, internet ja infoallikad, raamatukogu veebileht, tööotsijaile.
Toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Rühmaruum – Pakume lugejatele võimalust tasuta kasutada meie koolitusklassi. Rühma suurus kuni 10 inimest. Palume eelnevalt rühmatööaeg broneerida. Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi, kinniseid ega avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).

Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

Lauamängud – Kohapeal kasutamiseks on erinevaid lauamänge suurtele ja väikestele. Mängida saab eraldi asuvas mänguvõluruumis.

Spordivahendid – võimalus erinevaid spordivahendeid laenutada.

Muuseumilaegas – võimalus tasuta muuseumipileteid laenutada.

Mälulabor – Kalamaja raamatukogu pakub Muuseumilaeka täiendava teenusena individuaalkoolitusi:

*Muuseumipiletite laenutus ja teenusega liitunud muuseumide kodulehed – tutvustame teenust Muuseumilaegas ning anname ülevaate muuseumide kodulehtedest, sh praktilise osana proovime läbi muuseumipiletite otsingu elektronkataloogis ESTER.

*Sissejuhatus rahvariiete imelisse maailma – koolitusel antakse ülevaade Eesti rahvariietest ja nende paikkondlikest eripäradest (antud koolitust viiakse läbi lisaks individuaalkoolitusele ka rühmakoolitusena),

*Retk Eesti Muuseumide Veebiväravasse ja Eesti rahvarõivad veebilehele – koolitusel tutvutakse veebilehega “Eesti rahvarõivad” ning piilutakse sealhulgas Eesti muuseumide museaalide (www.muis.ee) digilaekasse.

*Sugupuu uurimise ABC – koolitusel jagatakse sugupuu koostamisel vajaminevaid algteadmisi.

*Andmebaas Kivike – koolitusel antakse ülevaade Eesti Kirjandusmuuseumi kesksest arhiiviinfosüsteemist ja failihoidlast nimega “Kivike”.

NB! Koolitustest osavõtmiseks on vajalik eelregistreerimine (raamatukogus kohapeal, tel 683 0970, kalamaja@nulltln.lib.ee).

 


Tasulised

Koopiad ja printimine

 Tekst, ühepoolne, A4  0,10 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne, A4  0,20 € / leht
 Tekst, ühepoolne, A3  0,20 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne A3  0,40 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A4  0,40 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne, A4  0,80 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A3  0,80 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne A3  1,60 € / leht
Värviline printeri väljatrükk – tekst, ühepoolne A4 0,70 € / leht
Värviline printeri väljatrükk – tekst, kahepoolne, A4 1.40 € / leht
Värviline printeri väljatrükk – pilt, ühepoolne, A4 2.80€ / leht
Värviline printeri väljatrükk – pilt, kahepoolne, A4 5.60€/ leht

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 5 aastat tagasi. Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Riidest kott – 2,50 €

Pastakas – 0,80 €

Kilekaaned, A4, L-tasku – 0,10 €

Kilekaaned, A4, U-tasku – 0,10 €

Dokumendikaaned (kummiga suletavad) – 1 €

 

Raamatukogus on invatõstuk ja inva-WC. Invatõstuki kasutamisel abistab raamatukoguhoidja.

Raamatute väljapanekud:

  • “Lapse suu ei valeta”
  • “Lugusid Tallinnast”; “Privaatne”;
  • “Unt, Tammsaare ja Vilde”
  •  Lugemisprogrammi “Raamatuga kevadesse” raamatud
  • “Luuleraamatuga kamina ees”
  • “Lumised lood”
  • “Eesti Lastekirjanduse tuntud ja tundmatuid”

 

Töötajad

Helen Reiser

haruraamatukogu juhataja

kalamaja@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0970

Ingrid Lestsepp

raamatukoguhoidja

kalamaja@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0970

Stiina Sild

raamatukoguhoidja

kalamaja@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0970

Kaart