Kalamaja raamatukogu

Avatud ajutiselt

T, K, R 11–14, 15–18

N 12−14, 15–19

L 10–13, 14–17

Kontakt

Kotzebue 9

Tel 683 0970

kalamaja@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

30.12 (laupäev) suletud korrastuspäevaks; 23.12 avatud kella 14ni.

Ühistransport

Raamatukogule lähim trammi-ja trollipeatus on Balti jaam, kuhu sõidavad trammid 1,2 ja 5, trollid 4, 5  ja bussid 2, 3, 8, 21, 21B, 41, 41B, 59, 66, 91, 92, 93, 94 . Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata tallinn.transport.ee.

Parkimine 

Parkimine raamatukogu lähedal asuvatel tänavatel on tasuline vastavalt kesklinna parkimistsooni tariifidele (http://www.parkimine.ee). Parkides raamatukogu ees Kotzebue tänaval, on esimesed 15 minutit parkimiskellaga tasuta, laupäeviti on pärast kella 15 parkimine tasuta. Veidi eemal Kalamaja Apteegi (Kotzebue 9) ees on lubatud parkimine parkimiskellaga 30 minutit.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Internet ja wifi – Infootsinguks internetis on lugejatele neli arvutitöökohta koos võimalusega kasutada kontoritarkvara LibreOffice. Saab kasutada ID-kaardi lugerit. Üks arvutikoht on varustatud skanneriga. Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida kohapeal, e-posti või telefoni teel. WiFi on olemas kõikides osakondades ja kõigis haruraamatukogudes.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused (eesti keeles) – arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe.
Toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Rühmakoolitused (eesti keeles) – e-raamatukogu ELLU, e-kataloog ESTER, internet ja infoallikad, raamatukogu veebileht, tööotsijaile.
Toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Rühmaruum – Pakume lugejatele võimalust tasuta kasutada meie koolitusklassi. Rühma suurus kuni 10 inimest. Palume eelnevalt rühmatööaeg broneerida. Loe täpsemalt…

Lauamängud – Kohapeal kasutamiseks on erinevaid lauamänge suurtele ja väikestele. Mängida saab eraldi asuvas mänguvõluruumis.

Muuseumilaegas – võimalus tasuta muuseumipileteid laenutada.

Mälulabor

Spordivahendid 


Tasulised

Koopiad ja printimine

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 5 aastat tagasi. Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Dokumendikaaned (kummiga suletavad) – 1 €
Kilekaaned, A4, L-tasku – 0,20 €
Kilekaaned, A4, U-tasku – 0,20 €
Pastakas – 0,80 €
Riidest kott
– 2,50 €

Raamatukogus on invatõstuk ja inva-WC. Invatõstuki kasutamisel abistab raamatukoguhoidja.

→ Vaata raamatukogu ligipääsetavust infosüsteemis LIPS.

Raamatute väljapanekud:

  • “Unine või unetu?”
  • “Kohvitame kohvikutes”; “Raamat appi ja kodu korda!”;
  • “Unt, Tammsaare ja Vilde”
  • “jõulud kiirelt lähenevad”
  • “Jõulud kiirelt lähenevad”
  • “jõuluulet nii väikestele kui suurtele”

Näitus:  “Uus vaade endale” 1.12–30.12.2023

 

Töötajad

Helen Reiser

haruraamatukogu juhataja

kalamaja@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0970

Ingrid Lestsepp

raamatukoguhoidja

kalamaja@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0970

Stiina Sild

raamatukoguhoidja

kalamaja@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0970

Ann Vool

raamatukoguhoidja

kalamaja@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0970

Kaart