Kännukuke raamatukogu

Avatud

T-R 11-20

L 10-17

P, E suletud

Kontakt

E. Vilde tee 72

Tel 683 0951

kannukuke@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

30.11 on raamatukogu suletud korrastuspäevaks

Ühistransport

Asume Lehola peatuse vahetus läheduses (bussid nr 10, 13, 20, 20A, 24, 24A, 25, 28, 61).

Parkimine

Autoga tulijad saavad tasuta parkida raamatukogu hoovis, kus parkimiskohti on 12. Kännukuke raamatukokku autoga sõites on orientiiriks E. Vilde teel olev Lehola bussipeatus. Sõpruse puiestee poolt sõites tuleb keerata pärast nimetatud peatust paremale ning Mustamäe tee poolt tulles enne peatust vasakule. Vilde tee ääres on ka suunav silt raamatukogu nimega. Edasi tuleb sõita mööda elamukvartali siseteed umbes 100 meetrit, paremat kätt aia sees on näha valge kahekordne maja. Väravast, mille kõrval on silt tekstiga “Kännukuke raamatukogu”, saab sõita raamatukogu hoovi.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3  Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Internet ja wifi – Teisel korrusel on internetisaal viie arvutiga, milles on kontoripakett LibreOffice. Kõik töökohad on varustatud ID-kaardi lugejaga. Kõikidest arvutitest on võimalik teha väljatrükki. Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida e-posti, telefoni teel või raamatukogus kohapeal.
WiFi on olemas kõikides osakondades ja kõigis haruraamatukogudes (rohkem infot).

Individuaalkoolitused (eesti ja vene keeles) 3D-printeri algõpe, arvuti algõpe, arvutigraafika algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, graafikalaua tutvustus, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kilelõikuri algõpe, kontoritarkvara õppeprogrammid, lauaskannerite kasutamise koolitus, raamatukogu veebileht, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe, tööotsijaile. Toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Rühmakoolitused (eesti ja vene keeles) – 3D-printeri algõpe, arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, graafikalaua tutvustus, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kilelõikuri algõpe, lauaskannerite kasutamise koolitus, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe, tööotsijaile. Toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Lauamängud – Kohapeal kasutamiseks on erinevaid lauamänge suurtele ja väikestele. Rohkem infot lastelehel.

Ringid ja klubid

Robootika- ja leiutamiskomplektid –  Kõik huvilised saavad programmeerida Edisoni, LEGO WeDo2, Quirkbot ja Bee-Bot roboteid ning mängida leiutajakomplektidega Strawbees ja Makey Makey. Rohkem infot siin.

Ruum rühmatööks – Kännukuke raamatukogu rühmatööruum mahutab kuni 10 inimest. Ruumis on 3 lauda ja 10 tooli, WiFi ja konverentsitehnika, mis võimaldab kuvada arvuti pilti suurel ekraanil ning teha mugavalt Skype konverentskõnesid.

Rühmatööruumi on võimalik kasutada TR 11.00-19.50, L 10.00-16.50. Rühmatööruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi. Loe edasi…

Skaneerimine – Internetisaali ühe arvuti juures on skanner, mida lugejad võivad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20 / lehekülg). Lugejatel on võimalik kasutada skannerit CanoScan LiDE 210. Loe edasi…

Spordivahendid

Videomängud – Kohapeal on võimalik mängida PlayStation 4 videomänge.


Tasulised

Innovatsioonilabor

  • Innovatsioonilabori teenuste eest tuleb tasuda vastavalt kasutatud materjalile*. 3D-printimisel arvestatakse tasu prinditud eseme kaalu järgi, 0,10 € / gramm. Kilelõikuriga lõigates maksab termokleebiste lõikamine 0,20 € / 10×10 cm, kleepkile lõikamine 0,10 € / 10×10 cm.
  • Rinnamärgi valmistamine – lugejal on võimalik valmistada enda kujundusega rinnamärk, kasutades innovatsioonilaboris olevat märgipressi. Soovija saab valmistada 37 mm läbimõõduga ümmargust vedrunõelkinnitusega rinnamärki, millele lugeja saab arvutis kujundada soovitud kujunduse. Hind: 0,70 / tk
  • Eriprogramm innovatsioonilabori teenuste baasil (kuni 12 osalejat) – kliendi soove arvestades valmib raamatukoguhoidja ja kliendi koostöös programm innovatsioonilabori teenuste põhjal. Gruppi juhendab raamatukoguhoidja. Hind: 60 / tund

*Innovatsioonilabori teenused on tasuta, kui teenuse kasutajal on seadmete kasutamiseks vajalikud materjalid olemas. 

Koopiad ja printimine

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel lugeja isiklikule andmekandjale või saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg. Lugejatel on võimalik kasutada skannerit CanoScan LiDE 210 (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Järjekorraraamatu kättesaamise teade – Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse. Teade lauatelefonile 0,20 €, mobiilile 0,40 €.

Meenete ja kontoritarvete müük

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 10 aastat tagasi.
Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Ruumi üürimine – Saal (82 m²) on eraldi sissekäigu ja kööginurgaga ning mahutab 50 inimest. Ruumi saab kasutada raamatukogu lahtioleku aegadel. Vt rohkem infot.

Muud teenused

Sünnipäev (kuni 12 osalejat, ruumi kasutus 2 tunniks) piirhind, hinnakoefitsent 0,5-0,1. Hind: 120 € / krd

 

Raamatukokku pääseb ratastoolis lugeja mööda kaldteed. Ratastooliga on juurdepääs raamatukogu I korrusele, kus asub eestikeelsete teavikute kogu. Internetiotsinguks saab kasutada raamatukogu sülearvutit. Venekeelsete teavikute kogu asub II korrusel, soovitud teavikud toob lugejale raamatukoguhoidja. Olemas on inva-WC.

Näitused

  • Tallina Tugikeskus Juks Kaitstud töö osakonna 15. aastapäevale pühendatud näitus “Kruusist kotini, vaibast vaagnani” (2.10.-2.11.2018)
  • Kulno Tammani maalinäitus “Mälutöö vili” (2.10.-30.10.2018)
  • Näitus Mati Undist
  • Legoringi tööd “Seiklus kosmoses” (8.09-19.10.2018)

 

Lisaks näitustele saab raamatukogus tutvuda paljude kord kuus vahetuvate temaatiliste raamatuväljapanekutega. Pidevalt uuendatakse uudiskirjanduse ja “Lugeja soovitab” väljapanekuid.

Töötajad

keskharidus

Kirsti Aarniste

haruraamatukogu juhataja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

kõrgharidus

rakendusmatemaatika

Piret Jürman

raamatukoguhoidja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

kõrgharidus

raamatukogundus ja bibliograafia

Eve Kaasik

raamatukoguhoidja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

keskharidus

Diana Koit

raamatukoguhoidja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

kõrgharidus

raamatukogundus ja bibliograafia

Svetlana Kaupuž

raamatukoguhoidja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

kõrgharidus

haridusteadus

Elena Kopylova

raamatukoguhoidja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

kõrgharidus

laul

sotsiaaltöö

Kristi Veeber

teenindusdirektor

kristi.veeber@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0903

Kaart