Kännukuke raamatukogu

Avatud

T−R 11−20

L 10−17

Kontakt

E. Vilde tee 72

Tel 683 0951

kannukuke@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

30.04 (teisipäev) suletud korrastuspäevaks.

kaldtee ja sissepääs Kännukuke raamatukokku

Ühistransport

Asume Lehola peatuse vahetus läheduses (bussid nr 10, 13, 20, 20A, 24, 25, 28, 61). Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata tallinn.transport.ee.

Parkimine

Autoga tulijad saavad tasuta parkida raamatukogu hoovis, kus parkimiskohti on 12. Kännukuke raamatukokku autoga sõites on orientiiriks E. Vilde teel olev Lehola bussipeatus. Sõpruse puiestee poolt sõites tuleb keerata pärast nimetatud peatust paremale ning Mustamäe tee poolt tulles enne peatust vasakule. E. Vilde tee ääres on ka suunav silt raamatukogu nimega. Edasi tuleb sõita mööda elamukvartali siseteed umbes 100 meetrit, paremat kätt aia sees on näha valge kahekordne maja. Väravast, mille kõrval on silt tekstiga “Kännukuke raamatukogu”, saab sõita raamatukogu hoovi.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3  Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Internet ja wifi – Teisel korrusel on internetisaal viie arvutiga, milles on kontoripakett LibreOffice. Kõik töökohad on varustatud ID-kaardi lugejaga. Kõikidest arvutitest on võimalik teha väljatrükki. Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida e-posti, telefoni teel või raamatukogus kohapeal. WiFi on olemas kõikides osakondades ja kõigis haruraamatukogudes.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused (eesti ja vene keeles) 3D-printeri algõpe, arvuti algõpe, arvutigraafika algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, graafikalaua tutvustus, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kilelõikuri algõpe, laserlõikuri algõpe, kontoritarkvara õppeprogrammid, lauaskannerite kasutamise koolitus, raamatukogu veebileht, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe, tööotsijaile. Toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Rühmakoolitused (eesti ja vene keeles) – 3D-printeri algõpe, arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, graafikalaua tutvustus, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kilelõikuri algõpe, laserlõikuri algõpe, lauaskannerite kasutamise koolitus, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe, tööotsijaile. Toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Raamatuvahetusriiul – Pea kõigil meil on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti aga on olemas inimene, kes just seda raamatut endale vajab. Kännukuke raamatukokku võite tuua oma kodust raamatu(d), mida te enam ei vaja ning endale raamatukogu raamatuvahetuse riiulist uue(d) asemele võtta.

Ringid ja klubid

Robootika- ja leiutamiskomplektid –  Kõik huvilised saavad programmeerida Edisoni, LEGO WeDo2, Lego Spike, Quirkbot ja Bee-Bot roboteid ning mängida leiutajakomplektidega Strawbees ja Makey Makey. Rohkem infot robootikahuvilistele.

Rühmaruum mahutab kuni 10 inimest. Ruumis on 4 lauda ja 10 tooli, WiFi ja konverentsitehnika, mis võimaldab kuvada arvuti pilti suurel ekraanil ning teha mugavalt Skype konverentskõnesid. Loe täpsemalt…

Loovuse tuba mahutab kuni 20 inimest. Ruumis on 2 lauda ja 20 tooli, WiFi ja fotostuudio tehnika. Fotostuudio kasutamiseks on vajalik isikliku fotokaamera olemasolu (võimalik on ka raamatukogu hübriidkaamerat laenata). Loe täpsemalt…

Skaneerimine – Raamatukogus on skanner Canon CanoScan 8800F, mida lugejad saavad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg). Skanner võimaldab lisaks dokumentide ja fotode skaneerimisele ka 35 mm filmi või slaidi ja 120-formaadis filmi skaneerimist (iseseisva tööna). Skaneerimiseks on soovitav aeg broneerida. Isikliku sülearvutiga on võimalik kohapeal kasutada ka lauaskannerit CanoScan LiDE 210, mis võimaldab dokumentide ja fotode skaneerimist. Lisainfo skannerite kohta.

Spordivahendid

Lauamängud – Kohapeal kasutamiseks ja laenamiseks on erinevaid lauamänge suurtele ja väikestele.

Videomängud – Kohapeal on võimalik mängida PlayStation 4 ja 5 videomänge.


Tasulised

Innovatsioonilabor

Koopiad ja printimine

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg. Lugejatel on võimalik kasutada skannerit CanoScan LiDE 210 (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Meenete ja kontoritarvete müük

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 5 aastat tagasi. Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Ruumi üürimine – Saal (82 m²) on eraldi sissekäigu ja kööginurgaga ning mahutab 50 inimest. Ruumi saab kasutada raamatukogu lahtioleku aegadel. Loe täpsemalt…

Sünnipäeva korraldamine – Kuni 12 osalejaga pidu on võimalik pidada raamatukogu saalis kokkulepitud ajal. Omalt poolt pakume tunniajaseid programme sünnipäevaliste aja sisustamiseks. Loe täpsemalt…

Muud teenused

Raamatukokku pääseb ratastoolis lugeja mööda kaldteed. Ratastooliga on juurdepääs raamatukogu mõlemale korrusele. II korrusele pääseb invatõstukiga, mille kasutamiseks palume pöörduda raamatukoguhoidja poole. Raamatukogus on ka inva-WC I korrusel.

→ Vaata raamatukogu ligipääsetavust infosüsteemis LIPS.

Näitused

  • Muinasjutumaja

Lisaks näitustele saab raamatukogus tutvuda paljude kord kuus vahetuvate temaatiliste raamatuväljapanekutega. Pidevalt uuendatakse uudiskirjanduse ja “Lugeja soovitab” väljapanekuid.

Kännukuke aed on kõigile avatud tegutsemis- ja suhtlemiskoht. Aia tegemisi korraldab MTÜ Ökoteaduslikkuse Klubi.

Kännukuke aias on igaühel võimalus anda oma panus:

  • osaledes regulaarselt talgutel ja töötubades,
  • hoolitsedes koos teistega ühispeenarde eest,
  • hoolitsedes oma isikliku peenra eest,
  • aidates aia korralduslikes küsimustes.

Rohkem infot Kännukuke aia kohta leiab Facebooki grupist Kännukuke aed.

 

Kännukuke kogukonnaaed

 

Töötajad

Anette-Johanna Kadakas

haruraamatukogu juhataja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

Mari-Liis Mägi

raamatukoguhoidja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

Henrik Hannes Herkel

raamatukoguhoidja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

Piret Jürman

raamatukoguhoidja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

Eve Kaasik

raamatukoguhoidja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

Svetlana Kaupuž

raamatukoguhoidja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

Elena Kopylova

raamatukoguhoidja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

Maria-Kristiina Pert

raamatukoguhoidja

kannukuke@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0951

Kaart