Laste- ja noorteteenindusse ootame kõiki laste- ja noortekirjanduse huvilisi. Internetis leiate meid Lastelehelt, noored aga Tallinna Raamatukogude TikTokist.
OverDrive’i e-raamatukogust leiab inglis- ja venekeelseid e-raamatuid ning audioraamatuid.
Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Eekskursioonid ja raamatukogutunnid õpetajatele, gümnaasiumi- ja põhikooliklassidele ning lasteaiarühmadele. Ekskursioonide sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Rohkem informatsiooni rubriigis õpetajale.
Lauamängud – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks mitmeid lauamänge – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured mänguhuvilised! Rohkem infot lastelehelt.
Muinasjuttude kuulamine – Lasteteeninduses saavad lapsed läbi kõrvaklappide muinasjuttu kuulata.
Mesilase Miti raamatutaru lasteaias on teenus, mille raames saavad Tallinna munitsipaalllasteaiad endale regulaarselt kasti lasteraamatutega Tallinna munitsipaallasteaedadesse. Rohkem informatsiooni lasteaedadele leiab siit.
Ringid ja klubid
Kooliõpikud – meilt leiate kojulaenutuseks valiku algklasside- ja põhikooli õpikuid. Gümnaasiumiõpikud asuvad raamatukogu kojulaenutuses.
Fotokomplektid sõnavara õppimiseks – Koju saab laenutada kuus fotokomplekti, mis on sobivaks õppevahendiks nii laste kommunikatsioonioskuste arendamisel, kõnepuudega täiskasvanute kõne taastamisel kui ka võõrkeele õpetamisel. Komplektid on koostanud Eesti Logopeedide Ühing.
Lugemismängud – Kohapeal on kasutamiseks 5 lauamängude kogumikku, mille eesmärgiks on kaasa aidata laste lugemisoskuse kujunemisele, lugemisvilumuse tekkele ning võimaldada omandatud lugemisoskust kasutada. Kogumikes esitatud mängud on loonud Eestis töötavad lugemisoskust arendavad spetsialistid – õpetajad, logopeedid, eripedagoogid. Kogumiku panid kokku Eesti Lugemisühingu düsleksia osakond koostöös Tallinna Ülikooli, Tartu Ülikooli, Eesti Emakeeleõpetajate Seltsi, Logopeedide Ühingu ja kirjastusega Koolibri.
Dilesy digitaalne jutupliiats – jutupliiatsiga saab helindatud mängukaartidelt kuulata põnevaid küsimusi ja toredaid vastuseid teemal „inimene ja loodus“. Mäng aitab valmistuda kooliks, toetades lugemise, matemaatika, võõrkeelte õpet ning seda saab mängida üksi või koos sõpradega. Mängu saab kasutada raamatukogus kohapeal.
Internet ja WiFi – Lugejate kasutuses on 2 internetiarvutit, samuti on võimalik kasutada traadita internetiühendust (rohkem infot rubriigist arvutid ja internet). Üks arvutikoht on varustatud ID-kaardi lugejaga. Internetitöökohti on võimalik kasutada ka ratastoolis lugejal.
Palume lapsevanemal/eestkostjal, kes soovib oma lapse/eestkostetava arvutikasutust ja/või videomängude mängimise aega raamatukogus piirata, esitada raamatukogule vastav avaldus.
Tahvelarvutid – Kohapeal on võimalik kasutada tahvelarvutit Asus (Zenpad 3S 10LTE). Lisainformatsiooni küsi raamatukoguhoidjalt.
Robotid – kohapeal saab kasutada Lego WeDo2 roboteid, kui neid ei kasuta parasjagu robootikaring “Rändav robotite klass” – robotite kohaolekut küsi raamatukoguhoidjalt.
Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).
Kui Sul on raamatute tagastamise tähtaeg üle läinud, saad valida, kas maksad viivist või loed raamatut.
Vanema ja lapse tuba – vanema ja lapse toas saab segamatult beebit toita ja tal mähkmeid vahetada. Tegevust jätkub ka beebi õdedele ja vendadele, sest toas on lastele raamatuid ja joonistamisvahendid.
Põnnihommik – kaks korda kuus ootame 2–5-aastaseid lapsi koos vanematega põnnihommikule, et koos raamatuid lugeda, mängida ja meisterdada.
Kinkeraamat “Pisike puu” – Kultuuriministeeriumi tellimusel valminud lasteraamat, mis on Eesti riigi kingitus kõigile Eestis sündinud ja sündivatele lastele. Raamatus on 50 luuletust-juttu nii meie klassikast kui ka uuemast lastekirjandusest. Raamatu koostas ja andis välja Eesti Lastekirjanduse Keskus. Tallinlased saavad kinkeraamatu kätte Tallinna Raamatukogudest ja raamatukogubussist.
Noortekirjanduse raamatud leiab nii laste- ja noorteteenindusest kui kojulaenutusest. Inglise, vene ja teistes võõrkeeltes e-raamatuid saab laenutada e-raamatukogust OverDrive, eestikeelseid e-raamatuid leiad üleriigilisest e-raamatukogust MIRKO.
Alla 18-aastane isik registreeritakse lugejaks isikut tõendava dokumendi alusel, kuni 15-aastane õpilane ka õpilaspileti alusel. Laenutusõiguse saamiseks on vajalik vanema või eestkostja kirjalik nõusolek. Nõusoleku lehe saad raamatukogust, aga võid selle ka siit välja printida ja raamatukokku tulles täidetult kaasa võtta või digiallkirjastada ja e-postiga meile saata.