Nõmme raamatukogu

Avatud

T−R 11−20

L 10−17

Kontakt

Raudtee 68

Tel 672 3858

nomme@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

30.09 raamatukogu suletud korrastuspäevaks.

Nõmme raamatukogu fassaad

Ühistransport

Raamatukogu juurde saab sõita bussidega nr 10, 27, 33 (Võsu peatus) ja 23, 36, 45 (Nõmme peatus). Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata www.peatus.ee.
Parkimine

Autoga tulija saab tasuta parkida raamatukogu ees (kooli ees) Raudtee tänaval.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused (eesti keeles)  arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, raamatukogu veebileht, tööotsijaile. Koolituste toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Rühmakoolitused (eesti keeles) – arvuti algõpe, internet ja infoallikad. Koolituste toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Internet ja wifi – Raamatukogus on neli arvutitöökohta, mis on varustatud kontoritarkvara ja ID-kaardi lugeritega ning lisaks on ühel arvutil ka skanner. Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida telefoni teel, e-posti teel või raamatukogus kohapeal. WiFi on olemas kõikides osakondades ja haruraamatukogudes (rohkem infot siin).
Isiklike seadmete laadimiseks on laudade juures olemas põrandapistikud.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Lauamängud – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks mitmeid lauamänge – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured mänguhuvilised! Tutvu mängudega lastelehel.

Spordivahendid

Raamatuvahetusriiul – Pea kõigil meil on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti aga on olemas inimene, kes just seda raamatut endale vajab. Nõmme raamatukokku võite tuua oma kodust raamatu(d), mida te enam ei vaja ning endale raamatukogu raamatuvahetuse riiulist uue(d) asemele võtta.

Ringid ja klubid

Robootika- ja leiutamiskomplektid –  Kõik huvilised saavad mängida leiutajakomplektidega Strawbees ning programmeerida Quirkbot roboteid. Rohkem infot robootikahuvilistele.

Ruum rühmatööks – Nõmme raamatukogu rühmaruum mahutab kuni 10 inimest. Ruumis on 10 lauda ja 10 tooli, WiFi.
Rühmaruumi on võimalik kasutada T, N, R 11.00-19.00. Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi, üritusi või avalikke üritusi. Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna Keskraamatukogu lugejad.

Skaneerimine – Raamatukogus on skanner Canon CanoScan 8800F, mida lugejad saavad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg). Skanner võimaldab lisaks dokumentide ja fotode skaneerimisele ka 35 mm filmi või slaidi ja 120-formaadis filmi skaneerimist (iseseisva tööna).

 


Tasulised

Koopiad ja printimine  (ainult must-valge)

 Tekst, ühepoolne, A4  0,10 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne, A4  0,20 € / leht
 Tekst, ühepoolne, A3  0,20 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne A3  0,40 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A4  0,40 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne, A4  0,80 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A3  0,80 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne A3  1,60 € / leht

Skaneerimine – Raamatukogus on skanner Canon CanoScan 8800F, mida lugejad saavad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg). Skanner võimaldab lisaks dokumentide ja fotode skaneerimisele ka 35 mm filmi või slaidi ja 120-formaadis filmi skaneerimist (iseseisva tööna).

Skaneerimiseks on soovitav aeg broneerida.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade – Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.
Teade lauatelefonile 0,20 €, mobiilile 0,40 €.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mille ilmumisest on möödunud 5 aastat või rohkem. Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Kilekott – 0,20 €

Riidest kott – 2 €

Pastakas – 0,80 €

Kilekaaned, A4, L-tasku – 0,10 €

Kilekaaned, A4, U-tasku – 0,10 €

Dokumendikaaned (kummiga suletavad) – 1 €

Raamatukokku pääseb mööda kaldteed. Olemas on inva-WC.

 • Suvi raamatuga (lastele)
 • Jutustus ja novell
 • Valitsejad ja valitsejannad
 • Andrus Kivirähk 50
 • Noorte lugemisväljakutse ehk soovitame noortekirjandust

 

 • Septembrist algavad uued kohtumised “Õnnelik seenior” projekti raames:
  – 04.09 (reedel) kell 11.00 – vestlushommik “Kuidas valmistuda reisiks”, nippe jagab endine reisikorraldaja, praegune raamatukoguhoidja Mirjam.
  – 11.09 (reedel) kell 11.00 – töötuba nahahooldusest, nippe jagab nahahaiguste polikliiniku õde Irina Kuznetsova. Miks on oluline oma naha eest hoolitseda ja kuidas seda teha paremini?
  – 18.09 (reedel) kell 11.00 – vestlushommik, külas Pille Aas, kes räägib elust Lõuna-Koreas.
  -25.09 (reedel) kell 11.00 – mälutreening, mida viib läbi mälutreener Vaike PähnMTÜ 65b.
 • Alustab inglise keele vestlusring täiskasvanutele. Esimene kohtumine 16.09, kell 18.00. Oktoobrist kaks kohtumist kuus (kolmapäeviti).
 • Laupäeviti algusega 12.00 ootame lapsi (7-12.a) külla osalema lasteklubis.
 • Oktoobrist alustab robootikaring (vajalik eelregistreerimine)
 • Noortele (vanus 8-12.klass) alustab oktoobrist loovkirjutamise ring (iga kuu esimesel neljapäeval kell 17.00).
 • Septembrist tegutseb korra kuus lauamängu klubi, kohtume igal teisel laupäeval algusega 14.00. Võib kaasa võtta ka oma lauamänge.
 • Oktoobrist ootab lapsi lugema ka lugemiskoer (vajalik eelregistreerimine).
 • Oktoobrist alustab ka algajatele suunatud hispaania keele vestlusring.

Lisaks ootab rahvuskultuuride päevade raames lapsi septembrikuus kaks toredat projekti:

 • Otsimismäng “Kolme lipu saladus” – tuleb leida kolmest raamatukogust (Nõmme, Männiku ja Pääsküla) peidetud lipud, selleks tuleb lahendada erinevad mõistatused. kestab 15.09-26.09.2020.
 • Loomeprojekt “Riikide lipud”.  Lastel tuleb fotolavastada teise riigi lipp. Kasuta selleks erinevaid käepäraseid materjale, mida kodust või kodu ümbert leiad: näiteks toiduained, legoklotsid, riided jne. Lase fantaasia julgelt lendu! Ainus tingimus, et lipp ei tohi olla joonistatud või tehtud värvilisest paberist. Valmis lipust tee foto ja saada see hiljemalt 30.septembriks e-postile nomme@nulltln.lib.ee. Saabunud tööd paneme üles Nõmme linnaosa raamatukogude FB lehele ning seal saab hääletada oma lemmiku poolt. Osavõtjate vahel loosime välja auhindu.Ajakava:

  15.09-30.09 – tööde esitame konkursile (saada pilt nomme@nulltln.lib.ee)
  01.10-09.10 – tööde hindamine Facebooki lehel
  10.10 – võitjate väljakuulutamine

Ürituste ja ringide kohta saab küsida lisainfot kirjutades nomme@nulltln.lib.ee või helistades 672 3858.
 

Töötajad

kõrgharidus

infoteadus

Helena Kostenok

haruraamatukogu juhataja

nomme@nulltln.lib.ee

Telefon 672 3858

kõrgharidus

raamatukogundus ja bibliograafia

Virve Edro

raamatukoguhoidja

nomme@nulltln.lib.ee

Telefon 672 3858

kõrgharidus

infoteadus

Kerlika Käsper

raamatukoguhoidja

nomme@nulltln.lib.ee

Telefon 672 3858

kõrgharidus

infoteadus

dokumendihaldus

Jandra Peegel

raamatukoguhoidja

nomme@nulltln.lib.ee

Telefon 672 3858

Kaart