Nõmme raamatukogu

Avatud

T, K, R 11–18

N 12–19

L 10−17

Kontakt

Raudtee 68

Tel 672 3858

nomme@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

31.07 (kolmapäev) - korrastuspäev, raamatukogu on suletud.

Nõmme raamatukogu fassaad

Ühistransport

Raamatukogu juurde saab sõita bussidega nr 10, 27, 33 (Võsu peatus) ja 23, 36, 45 (Nõmme peatus). Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata transport.tallinn.ee.

Parkimine

Autoga tulija saab tasuta parkida raamatukogu ees (kooli ees) Raudtee tänaval.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3 – lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

E-luger BOOX – raamatukogust on võimalik koju laenata e-lugerit BOOX C65ML (vaata e-lugeri omadusi) (vaata e-lugeri laenamis- ja kasutamistingimusi)

Internet ja wifi – Nõmme raamatukogus on viis arvutitöökohta, mis on varustatud kontoritarkvara ja ID-kaardi lugeritega ning lisaks on ühel arvutil ka skanner. Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida telefoni teel, e-posti teel või raamatukogus kohapeal. WiFi on olemas kõikides osakondades ja haruraamatukogudes. Isiklike seadmete laadimiseks on laudade juures olemas põrandapistikud.

Õppearvuti – raamatukogus kohapeal saab kasutada distantsõppes osalemiseks, kaugtöö tegemiseks ja lähedastega suhtlemiseks sülearvutit (Skype, MS Teams, Zoom, Libre Office, Cisco Webex ja Google Chrome). Lisainformatsiooni küsi raamatukoguhoidjalt.

Lisakuvari kasutamine – kohapeal saab kasutada suurt kuvarit Samsung S27R650FDU. Kuvari kõrgus ja kalle on reguleeritav, ekraani saab liigutada vasakule-paremale. Samuti on võimalik ekraani keerata vertikaalasendisse. Arvutiga ühendamiseks on olemas HDMI kaabel või uuemate Apple´ite jaoks eraldi adapter. Lisaks kuvarile on võimalik kasutada hiirt ja klaviatuuri. Lisainformatsiooni küsi raamatukoguhoidjalt.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – õpetajatel on võimalus tulla klassiga raamatukokku ekskursioonile. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused (eesti keeles)  arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, raamatukogu veebileht, tööotsijaile. Koolituste toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Rühmakoolitused (eesti keeles) – arvuti algõpe, internet ja infoallikad. Koolituste toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Rühmaruum – Nõmme raamatukogu rühmaruum mahutab kuni 8 inimest. Ruumis on 8 lauda ja 8 tooli, WiFi. Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi, üritusi või avalikke üritusi. Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna Keskraamatukogu lugejad. Loe täpsemalt…

Raamatuvahetusriiul – Pea kõigil meil on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti on olemas inimene, kes just seda raamatut endale vajab. Nõmme raamatukokku võite tuua oma kodust raamatu(d), mida te enam ei vaja ning endale raamatukogu raamatuvahetuse riiulist uue(d) asemele võtta. Tuua palume puhtaid ja korralikke raamatuid.

Skaneerimine – Raamatukogus on skanner Canon CanoScan 8800F, mida lugejad saavad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg). Skanner võimaldab lisaks dokumentide ja fotode skaneerimisele ka 35 mm filmi või slaidi ja 120-formaadis filmi skaneerimist (iseseisva tööna). Skaneerimiseks on soovitav aeg broneerida.

Lauamängud – Kohapeal mängimiseks ja koju laenamiseks on erinevaid lauamänge suurtele ja väikestele.

Spordivahendid


Tasulised

Koopiad ja printimine

 Tekst, ühepoolne, A4  0,10 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne, A4  0,20 € / leht
 Tekst, ühepoolne, A3  0,20 € / lehekülg
 Tekst, kahepoolne A3  0,40 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A4  0,40 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne, A4  0,80 € / leht
 Pilt, ühepoolne, A3  0,80 € / lehekülg
 Pilt, kahepoolne A3  1,60 € / leht
Värviline koopia ja printeri väljatrükk – tekst, ühepoolne, A4 formaat 0,70 € / lehekülg
Värviline koopia ja printeri väljatrükk – tekst, kahepoolne, A4 formaat  1,40 € / leht
Värviline koopia ja printeri väljatrükk – tekst, ühepoolne, A3 1,40 € / lehekülg
Värviline koopia ja printeri väljatrükk – tekst, kahepoolne, A3 2,80 € / leht
Värviline koopia ja printeri väljatrükk – pilt, ühepoolne, A4 formaat 2,80 € / lehekülg
Värviline koopia ja printeri väljatrükk – pilt, kahepoolne, A4 formaat 5,60 €/ leht
Värviline koopia ja printeri väljatrükk – pilt, ühepoolne, A3 5,60 € / lehekülg
Värviline koopia ja printeri väljatrükk – pilt, kahepoolne, A3 11,20 € / leht

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mille ilmumisest on möödunud 5 aastat või rohkem. Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Kilekaaned, A4, L-tasku – 0,20 €/ tk
Kilekaaned, A4, U-tasku 
– 0,20 €/ tk

Dokumendikaaned (kummiga suletavad) – 1 €/ tk

Pastapliiats – 0,80 €/ tk

Isekleepuv märkmepaber (50x75mm, 100 lehte) – 1,50 €/ plokk
Riidest kott
– 2,50 €/ tk

Väike kilekott – 0,05 €/ tk

Helkur – 1,50 €/ tk

Raamatukokku pääseb mööda kaldteed. Olemas on inva-WC.

→ Vaata raamatukogu ligipääsetavust infosüsteemis LIPS.

Väljapanekud lastele:

  • “Suvelugemine”

Väljapanekud noortele:

  • “Avasta põnevaid raamatuid”

Väljapanekud täiskasvanutele:

  • “Muhedat lugemist”
  • “Head ideed suveks”
  • “Juulikuu juubilar: Epp Petrone 50”

Töötajad

Siret Remma

haruraamatukogu juhataja

nomme@nulltln.lib.ee

Telefon 672 3858

Kaie Herkel

raamatukoguhoidja

nomme@nulltln.lib.ee

Telefon 672 3858

Jane Sööt

raamatukoguhoidja

nomme@nulltln.lib.ee

Telefon 672 3858

Pirge Uudeküll

raamatukoguhoidja

nomme@nulltln.lib.ee

Telefon 672 3858

Kaart