Pelguranna raamatukogu

Avatud

T−R 11−20

L 10−17

23.02 10−14

Kontakt

Kangru 13

Tel 683 0931

pelguranna@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook Facebook

29.02 (neljapäev) suletud korrastuspäevaks.

Pelguranna raamatukogu

Ühistransport

Asume Maleva peatuse läheduses (bussid nr 32, 33, 73 ja 73; trammid nr 1, 2 ja 5). Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata transport.tallinn.ee.

Parkimine

Autoga tulijate jaoks on raamatukogu ees parkla, kus võib parkimiskellaga tasuta parkida kuni kaks tundi. Raamatukogu juurde saab sõita Tuulemaa tänava kaudu, keerates Kangru tänavale ning jõudes vasakule.

Teine võimalus autoga tulijatele on sõita Sõle tänava lõppu ja pöörata siis Pelguranna tänavasse. Vasakule poole jääva Tuulemaa tänava alguses on ka raamatukogu viit. Kangru tänaval sõites tuleb tähelepanelikult jälgida liikluskorraldusmärke.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Internet ja wifi – Teisel korrusel asub lasteteenindus ja lugemissaal 28 lugemiskoha ja nelja arvutitöökohaga. Arvutitöökohad on varustatud ID-kaardi lugeritega. Üks arvutikoht on varustatud skanneriga. WiFi on olemas kõikides osakondades ja kõigis haruraamatukogudes.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused (eesti ja vene keeles) – arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, lauaskannerite kasutamine, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise algõpe, tööotsijatele. Toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga.

Rühmakoolitused (eesti ja vene keeles) – arvuti algõpe, e-teenused ja ID-kaardi kasutamine, Facebooki koolitus, internet ja infoallikad, tööotsijaile. Toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Lauamängud – Raamatukogus on kohapeal ja kojulaenutamiseks mitmeid lauamänge.

Muinasjuttude kuulamine – Lasteteeninduses saavad lapsed läbi kõrvaklappide muinasjuttu kuulata.

Ringid ja klubid

Rühmaruum – Pakume oma lugejatele võimalust tasuta kasutada meie ürituste ruumi õppimiseks. Rühma suurus kuni 15 inimest. Palume eelnevalt rühmatööaeg raamatukogus broneerida. Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna Keskraamatukogu lugejad. Loe täpsemalt…

Spordivahendid

Videomängud – Kohapeal on võimalik mängida PlayStation 4 videomänge.


Tasulised

Koopiad ja printimine

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus ning luule, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 5 aastat tagasi. Raamatute hinnad alates 0,15 €.

Ruumi rent – Kasutada saab internetiühendusega arvutiklassi (13 kohta + juhendajakoht, dataprojektor). Vt rohkem infot siit.

Dataprojektor – tund 14 €
Dokumendikaaned (kummiga suletavad) – 1 €
Kilekaaned, A4, L-tasku – 0,10 €
Kilekaaned, A4, U-tasku – 0,10 €
Kilekott – 0,20 €
Pabertahvli kasutamine – tund 0.50 €
Pastakas – 0,80 €
Riidest kott – 2,50 €
Sülearvuti – tund 5 €

Raamatukogu juurde saab sõita Tuulemaa tänava kaudu, keerates Kangru tänavale ning jõudes vasakule. Teine võimalus autoga tulijatele on sõita Sõle tänava lõppu ja pöörata siis Pelguranna tänavasse. Vasakule poole jääva Tuulemaa tänava alguses on ka raamatukogu viit. Kangru tänaval sõites tuleb tähelepanelikult jälgida liikluskorraldusmärke.

Autoga tulijate jaoks on raamatukogu ees parkla, kus võib parkimiskellaga tasuta parkida kuni kaks tundi. Ratastooliga lugeja pääseb hoonesse maja ees paikneva kaldtee kaudu ning teisele korrusele viib lift.

→ Vaata raamatukogu ligipääsetavust infosüsteemis LIPS.

  • Liis Paabo olümpiamaskotid (näitus I korrusel)
  • “Talvetaat on meie maal” Lasteaed Mesipuu omaloomingu näitus
  • “Lugemisisu” raamatuväljapanek lastele
  • “Maailma parim asi” raamatuväljapanek lastele
  • “Talvised tegemised” raamatuväljapanek lastele
  • “Vahvad ja vallatud” raamatuväljapanek lastele
  • “Miljon miksi” raamatuväljapanek lastele
  • “Talv metsas” raamatuväljapanek lastele
  • “Raamatuga kevadesse” raamatuväljapanek I korrusel
  •  Uudiskirjanduse väljapanekud lastele, noortele ja täiskasvanutele

Töötajad

Nadezhda Geryak

haruraamatukogu juhataja

pelguranna@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0931

Maris Enok

raamatukoguhoidja

pelguranna@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0931

Natalja Fjodorova

raamatukoguhoidja

pelguranna@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0931

Yulia Laasma

raamatukoguhoidja

pelguranna@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0931

Ebe Otto

raamatukoguhoidja

pelguranna@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0931

Laine Taukul

raamatukoguhoidja

pelguranna@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0931

Kaart