Sääse raamatukogu

Avatud

T, K, R 11–18

N 12−19

L 10−17

Lahtiolek pühadeajal.

NB! 6.12-07.12 lõunapausiks suletud kell 13-14.

Kontakt

Sõpruse pst 186b

Tel 683 0990

saase@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

31.12 suletud korrastuspäevaks.

raamatukogu vaade õuest

Ühistransport

Asume Linnu tee ja Siili peatuse vahel (trollid nr 3, 4 ning bussid 11, 24, 24A, 28 ja 72). Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata www.peatus.ee.

Parkimine

Autoga tulijad saavad tasuta parkida raamatukogu ees oleval parkimisalal, kus raamatukogu külastajatele on eraldatud kolm parkimiskohta. Vahemikus kell 10.00-19.00 on lubatud parkida kaheks tunniks ning parkimise algus tuleb fikseerida parkimiskellaga.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused – arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe , ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise konsultatsioonid – eelregistreerimisega igal kolmapäeval kell 11.30 eesti keeles, igal reedel kell 11.30 vene keeles. Kokkuleppel raamatukoguhoidjaga ka muul ajal.

Rühmakoolitused (eesti ja vene keeles) –  arvuti algõpe, e-teenused, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad. Koolituste toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Internet ja wifi – Raamatukogus on neli arvutitöökohta, mis on varustatud kontoritarkvara ja ID-kaardi lugeritega ning üks arvuti skanneriga. Lisaks on lugemissaalis võimalik kasutada raamatukogu sülearvutit. Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida e-posti või telefoni teel.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Lauamängud ja pusled – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks mitmeid lauamänge ja puslesid – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured! Lauamänge ja puslesid on ühtlasi võimalik koju laenata. Vaata rohkem siit.

Raamatuvahetusriiul – Pea kõigil meil on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti on olemas inimene, kes just seda raamatut endale vajab. Sääse raamatukokku võite tuua oma kodust raamatud, mida te ei vaja ning endale raamatukogu raamatuvahetuse riiulist uued asemele võtta. Tuua palume puhtaid ja korralikke raamtuid ning nii palju kui meie riiulile mahub.

Ringid ja klubid 

Rühmaruum – Pakume oma lugejatele võimalust tasuta kasutada meie koolitusklassi rühmatööks. Ruumis on wifi ja üks sein kasutatav tahvlina. Rühma suurus kuni 12 inimest. Palume eelnevalt aeg broneerida.
Rühmaruumis ei ole lubatud läbi viia tasulisi koolitusi või üritusi või avalikke üritusi (v.a kokkuleppel raamatukoguga ja tasu eest vastavalt hinnakirjale).
Tasuta saavad ruumi kasutada ainult Tallinna Keskraamatukogu lugejad.

Vajalik on esitada Tallinna Keskraamatukogu lugejakaart. Lugejakaardi esitamisega kinnitab kasutaja, et on teadlik rühmaruumi kasutaja vastutusest.

saaseyritusteruum3 saaseyritusteruum2 saaseyritusteruum1

 

Skaneerimine – Avaliku internetipunkti ühe arvuti juures on skanner, mida lugejad võivad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg). Lugejatel on võimalik kasutada professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 8800F (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).


Tasulised

Koopiad ja printimine

Raamatukogus on võimalik teha koopiaid, printida ja skaneerida, vt tasulised teenused.

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 5 aastat tagasi. Müügil on ka ajakirju.
Raamatute hinnad alates 0,15 €.

 

Raamatukokku pääseb mööda kaldteed. Lugemissaalis on võimalik kasutada raamatukogu sülearvutit, selle kasutamiseks palume eelnevalt aeg broneerida telefoni teel 683 0990 või e-kirja teel saase@nulltln.lib.ee

Näitus

Vitriininäitus

02.12.2022 – 06.01.2023

Jõulukaardid autogrammikoguja Mati Vihmani erakogust

 

Väljapanekud täiskasvanutele eesti keeles:

Detsembrikuised lugemiselamused

Ideid pühadeks

 

Väljapanekud lastele eesti keeles:

“Jõuluootust ja rõõmu jõuluraamatutest”

“Lugemisisu” 2022/2023 soovitab

 

 

Väljapanekud vene keeles:

Talveteemalised raamatud

Midagi jõuludeks

 

 

 

Tule vaata, mida teeb noor vabatahtlik raamatukogus. Koos tegutseme ja mängime uusi lauamänge!  Maitse vabatahtliku tööd!

iga kuu 1. laupäeval kell 11 PÕNNIHOMMIK (järgmine 03.12)

iga kuu 2.laupäev kell 14 LASTEHOMMIK (järgmine 10.12)

iga kuu 1. kolmapäeval kell 13 KIRJANDUSRING SEENIORIDELE (Kristiine tegevuskeskuses, Sõpruse puiestee 5, I korrusel ) järgmised  07.12 ja 04.01

iga kuu 2. ja 4. kolmapäeval kell 11 SEENIORIDE VESTLUSHOMMIK erinevatele teemadel ( järgmised 14.12 ja 11.01) ja MÄLUKLUBI ( järgmised 25.01 ja 22.02)

iga kuu 2. kolmapäeval kell 13 RAAMATUSÕPRADE RING SEENIORIDELE (Mustamäe Päevakeskuses, Ehitajate tee 82)  (järgmine 14.12)

iga kuu 3.neljapäev kell 15 KIRJANDUSRING vene keeles (järgmine  15.12) 

iga kuu 3. laupäev kell 15 KEELEKOHVIK eesti keele rääkimiseks (järgmised 17.12 ja 15.01)

 

Jälgige reklaami Facebookis Mustamäe raamatukogud ja kodulehel rubriigis Üritused

 

 

Töötajad

Marina Mitina

haruraamatukogu juhataja

saase@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0990

Leelo Ainsoo

sotsiaalse kaasatuse peaspetsialist

leelo.ainsoo@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0919

kõrgharidus

raamatukogundus ja infoteadus

Karin Pere

raamatukoguhoidja

saase@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0990

Edith Tiitsaar

raamatukoguhoidja

saase@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0990

Kaart