Sääse raamatukogu

Avatud

T, K, R 11–18

N 12−19

L 10−17

Kontakt

Sõpruse pst 186b

Tel 683 0990

saase@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

Facebook

30.04 (teisipäev) suletud korrastuspäevaks.

raamatukogu vaade õuest

Ühistransport

Asume Linnu tee ja Siili peatuse vahel (trollid nr 3, 4 ning bussid 11, 24, 28, 72, 91, 107, 163). Ühistranspordi sõiduplaane on võimalik vaadata transport.tallinn.ee.

Parkimine

Autoga tulijad saavad tasuta parkida raamatukogu ees oleval parkimisalal, kus raamatukogu külastajatele on eraldatud kolm parkimiskohta. Vahemikus kell 10.00-19.00 on lubatud parkida kaheks tunniks ning parkimise algus tuleb fikseerida parkimiskellaga.

Tasuta

Akupank ROMOSS sailing 3 – Lugejatel on võimalik kohalkasutuseks laenata akupanka ROMOSS sailing 3, mille abil saab laadida mobiiltelefonide, tahvelarvutite, MP3-mängijate ja muude digiseadmete akusid (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).

Internet ja wifi – Raamatukogus on neli arvutitöökohta, mis on varustatud kontoritarkvara ja ID-kaardi lugeritega ning üks arvuti skanneriga. Lisaks on lugemissaalis võimalik kasutada raamatukogu sülearvutit. Arvuti kasutamise aega võib ette broneerida e-posti või telefoni teel.

Järjekorraraamatu kättesaamise teade e-postile – Lugejal on võimalik panna end raamatukogus leiduvate teavikute (v.a perioodika) ootejärjekorda. Saabunud teavikuid hoiame raamatukogus kaks päeva. Kui lugeja kahe päeva jooksul teavikutele järgi ei tule, järjekord tühistatakse.

Ekskursioonid ja raamatukogutunnid – Ekskursioon raamatukogus. Täpsem sisu ja aeg kokkuleppel raamatukoguhoidjaga. Ekskursioone võib kokku sobitada temaatilise raamatukogutunniga (uudiskirjandus, kalendritähtpäevad jmt).

Individuaalkoolitused – arvuti algõpe, e-teenused, Facebooki algõpe , ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad, kontoritarkvara õppeprogrammid, tahvelarvutite ja nutitelefonide kasutamise konsultatsioonid – eelregistreerimisega igal kolmapäeval kell 11.30 eesti keeles, igal reedel kell 11.30 vene keeles. Kokkuleppel raamatukoguhoidjaga ka muul ajal.

Rühmakoolitused (eesti ja vene keeles) –  arvuti algõpe, e-teenused, ID-kaardi kasutamine, internet ja infoallikad. Koolituste toimumisaeg kokkuleppel raamatukoguga.

Lauamängud ja pusled – Raamatukogus on kohapeal kasutamiseks mitmeid lauamänge ja puslesid – sobiliku leiavad nii väikesed kui ka suured! Lauamänge ja puslesid on ühtlasi võimalik koju laenata. Vaata rohkem siit.

Raamatuvahetusriiul – Pea kõigil meil on kodus raamatuid, mille oleme kord läbi lugenud, kuid vaevalt plaanime veel teistki korda lugeda. Kindlasti on olemas inimene, kes just seda raamatut endale vajab. Sääse raamatukokku võite tuua oma kodust raamatud, mida te ei vaja ning endale raamatukogu raamatuvahetuse riiulist uued asemele võtta. Tuua palume puhtaid ja korralikke raamtuid ning nii palju kui meie riiulile mahub.

Ringid ja klubid 

Rühmaruum – Pakume oma lugejatele võimalust tasuta kasutada meie koolitusklassi rühmatööks. Ruumis on wifi ja üks sein kasutatav tahvlina. Rühma suurus kuni 12 inimest. Palume eelnevalt aeg broneerida. Loe täpsemalt…

saaseyritusteruum3 saaseyritusteruum2 saaseyritusteruum1

Skaneerimine – Avaliku internetipunkti ühe arvuti juures on skanner, mida lugejad võivad kasutada iseseisvalt tasuta või töötaja abiga tasu eest (0.20€ / lehekülg). Lugejatel on võimalik kasutada professionaalset filmi-, foto-, slaidi- ja dokumendiskannerit Canon CanoScan 8800F (rohkem infot rubriigis arvutid ja internet).


Tasulised

Koopiad ja printimine – Saab koopiaid teha, printida ja skaneerida.

Skaneerimine – Salvestamine raamatukoguhoidja vahendusel ja saatmine lugeja e-posti aadressile 0,20 € lehekülg.

Raamatumüük – Müügil on ilu-, teadmis- ja lastekirjandus, mida on raamatukogus suures eksemplaarsuses või millest on välja antud uusi trükke ning mis on välja antud rohkem kui 5 aastat tagasi. Müügil on ka ajakirju. Raamatute hinnad alates 0,15 €.

 

Raamatukokku pääseb mööda kaldteed. Lugemissaalis on võimalik kasutada raamatukogu sülearvutit, selle kasutamiseks palume eelnevalt aeg broneerida telefoni teel 683 0990 või e-kirja teel saase@nulltln.lib.ee

→ Vaata raamatukogu ligipääsetavust infosüsteemis LIPS.

 

Näitus:

Põnevate naiste lood

Naised ja luule

 

Väljapanekud täiskasvanutele eesti keeles:

Märtsikuu lugemissoovitus

Kevadised maitsenaudingud

Valik Eesti kunsti pärleid

 

Väljapanekud lastele eesti keeles:

Huvitavad raamatud

 

Väljapanekud vene keeles:

Humoorikad raamatud (lastele)

 

 

Töötajad

Anne Sõber

haruraamatukogu juhataja

saase@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0990

Aet Altement

raamatukoguhoidja

saase@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0990

Yana Khanikova

raamatukoguhoidja

saase@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0990

Karin Pere

raamatukoguhoidja

saase@nulltln.lib.ee

Telefon 683 0990

Kaart