Seemneraamatukogu

Avatud:

T-R 11-18

L 10-17

P, E suletud

Kontakt:

Võru 11

Tel 635 0020

seemneraamatukogu@nulltln.lib.ee

Asukoht kaardil

taimed kasvavad pottides

Seemneraamatukogu on vahva võimalus tasuta seemneid laenata, taimede kasvatamist nautida ning ise seemneid kogudes ja annetades teisi huvilisi rõõmustada.

Seemneraamatukokku hangime originaalseemneid ning laenutame neid väikestes, seemnete valimiseks ja kasvatamiseks vajaliku infoga varustatud pakendites. Seemneraamatukogu täieneb ka annetuste kaudu – oodatud on lillede, püsikute ja maitsetaimede seemned. Seemnete annetajatel palun märkida kindlasti ümbrisele kinkija nimi, seemnete kogumise koht (maakonna või linna täpsusega), kogumise aeg (kuu, aasta), taime võimalikult täpne nimi.

Kuidas seemneraamatukogu kasutada?

  • Kui sa ei ole veel Tallinna Keskraamatukogu lugeja, registreeru veebis või raamatukogus.
  • Seda, milliseid seemneid pakume, saad vaadata e-kataloogist ESTER (otsingut tehes kasuta seemnete leidmiseks otsingusõna „Tallinna seemneraamatukogu“), seemnete nimekirjas või kohapeal seemneraamatukogu kataloogi sirvides.
  • Seemnete laenamiseks tule Laagna raamatukokku.
  • Tagastamistähtaegu ega viiviseid seemneraamatukogus pole.
  • Kui taimede kasvatamine õnnestub, siis kogu seemneid ja too neist osa seemneraamatukokku tagasi, et neid saaksid laenata teised huvilised.

Seemneraamatukogu rajamisel võtsime eeskujuks Tartu Linnaraamatukogu seemneraamatukogu. Tartu seemneraamatukogu käivitati 2018. aasta alguses ning on leidnud tartlaste poolt aktiivset kasutamist.

 

Löö kaasa ka Laagna kogukonnaaia tegemistes.


Tallinna Keskraamatukogu on kantud taimetervise registrisse kui sertifitseeritud seemnete ja seemnesegude pakendaja registreerimisnumbriga 4728.