Raamatukogud üle Eesti loevad Sauna-aasta 2023 raames

saunaviht2023. aasta on lisaks liikumisaastale ka sauna-aasta! Toome veebruarikuus tähelepanu saunaga seotud kirjandusele, milleks on talletatud saunakultuur, -pärand ja -kombestik. Meie haruraamatukogudes ja teenindusosakondades võid leida põnevaid raamatute väljapanekuid.

Veebruarikuu jooksul teeb üle Eesti 60 raamatukogu enda juures saunakirjanduse näituse ning paljud osalevad ka saunateemaliste raamatute ettelugemisel.
Ettelugemine on muutumas laiemaks trendiks. Näiteks pürib Helsingi maailma lugemispealinnaks, kus koolides on iga nädal raamatu lugemise tund. Sauna-aasta raames on raamatukogud valinud enda äranägemise järgi saunateemalise laste-, koka-, arhitektuuri-, ajaloopärandi-, eluloo- või taimeraamatu, millest loetakse üks peatükk. Raamatuid loetakse sauna2023 Facebooki lehel alates 1. veebruarist.

Sauna-aasta idee autor on ajakirjanik Rein Sikk ja eestvedaja Eesti Maaturismi Ühing, kes viimased aastad on muuhulgas tegelenud Eesti Saunatee võrgustiku ülesehitamisega ja kuulub alates 2022. aastast Ülemaailmsesse Sauna Assotsiatsiooni.
Allikas: https://raamatud.postimees.ee/7702880/veebruaris-on-eriline-tahelepanu-saunakirjandusel