Raamatukogus on maski kandmine kohustuslik

Tallinna KeskraamatukoguTulenevalt Vabariigi Valitsuse korraldusest tuleb alates 29. oktoobrist 2021 kanda raamatukogus maski. Kehtivatest piirangutest saab ülevaate kriis.ee veebilehelt.

Raamatukogus kohapeal toimuvatel individuaalkoolitustel saavad osaleda inimesed, kes:

• kannavad maski
  • esitavad digitaalselt või paberkujul COVID tõendi

Alates 14. veebruarist 2022 ei nõuta Eesti siseselt enam COVIDi tõendit kuni 18-aastastelt (kaasa arvatud) ja 2021/2022. õppeaasta kestel 19-aastaseks saavatelt üldhariduskoolis või kutseõppeasutuses õppivatelt noortelt.

Soovitame võimalusel kasutada meie e-raamatukogusid ja teisi e-teenuseid.

Enne raamatukogu külastust kontrolli lahtiolekuaegasid raamatukogu veebilehelt või helista raamatukokku.

Vältimaks raamatukogus kohapeal järjekorras ootamist soovitame raamatud ette tellida ning infopäringud esitada telefoni või veebi teel. Samuti saab ette broneerida arvuti kasutamise aja.

Ettetellitud raamatuid saab raamatukogus kätte ja tagastada ka kontaktivabalt. Ajal, mil raamatukogu on suletud, on mõnedes asukohtades raamatuid võimalik tagastada läbi tagastusluugi. Tasulise teenusena on võimalik raamatud tellida pakiautomaati. Pakume koduteenindust Tallinna pensioniealistele elanikele, kel riskirühma kuulumise tõttu ei pruugi olla ohutu raamatukogu külastada.

Kõik lugejad on oodatud kasutama e-raamatukogusid ELLUOverDrive ja Naxos, kust saab lugemisvara ja muusikat laenata mugavalt endale sobival ajal. Hulgaliselt lugemissoovitusi leiab kirjandusblogistKoolitustel ja raamatukogutundides saab osaleda videosildade vahendusel. Alates septembrist saab veebi teel osaleda ka mitmetes keelekohvikutes ja –ringides ning teistes huviklubides. Veebi teel toimuvate ürituste info leiab meie veebilehelt.

Suurtele ja väikestele raamatusõpradele pakub avastamisrõõmu raamatukogu YouTube’i kanal, kus raamatukoguhoidjad õpetavad koduste vahenditega meisterdama, loevad muinasjuttu, soovitavad kirjandust ja vestlevad põnevate külalistega nt investeerimise teemal.

Jätkuvalt on raamatukokku oodatud kõik, kes vajavad abi COVID digitõendi loomisel ja printimisel, vt lisainfo.