Rohelise raamatukogu töötoad õpetavad lugejaid vähem tarbima

29. novembril leiab maailma kaubanduses aset traditsiooniline must reede. Sel päeval on kombeks pakkuda suuri allahindlusi ja suunata kliente rohkelt uusi asju soetama. Tallinna Keskraamatukogu osakonnad ja haruraamatukogud korraldavad 16.11-29.11.2019 vastukaaluks Rohelise raamatukogu töötoad, kus me õpetame osalejaid vanu asju parandama, ümber tegema või taaskasutama. Meie eesmärk on aidata inimestel näha, et esemetel võib olla oodatust pikem või täiesti uus elu. Õppides taaskasutust ja juba olemasolevate asjade kõrgemalt hindamist, raiskame vähem, säästame loodust ning vähendame oma ökoloogilist jalajälge.

Rohelise raamatukogu töötoad toimuvad rahvusvahelise koostööprojekti “Minu roheline identiteet” (“My Green Identity”) raames, mida rahastab Nordplus. Lisaks keskraamatukogule osalevad projektis paljud teised Põhja- ja Baltimaade raamatukogud ning mittetulundusühingud. Ühiselt korraldame üritusi ja kampaaniaid, mille käigus harime oma asutuste töötajaid, kliente ning kohalikke kogukondi säästva arengu teemadel, keskendudes inimtekkeliste kliimamuutuste vähendamisele. Projektiga saab lähemalt tutvuda selle ingliskeelsel kodulehel: https://mygreenidentity.net/

Rohelise raamatukogu kava:

LAUPÄEVAL, 16.11.2019

⇒ kell 12.00 Lastetund: mida teha vanade asjadega? Kadrioru raamatukogus (Koidula 12a)

LAUPÄEVAL, 23.11.2019

⇒ kell 12.00 Taaskasutuse töötuba lastele Väike-Õismäe raamatukogus (Õismäe tee 115a)

NELJAPÄEVAL, 28.11.2019

⇒ kell 13.00 venekeelne ökopakendite töötuba noortele võõrkeelse kirjanduse osakonnas (Liivalaia 40)
NB! Eelregistreerimine e-posti aadressil vko@nulltln.lib.ee või telefonil 683 0961.

REEDEL, 29.11.2019

⇒ kell 12.00 eesti- ja venekeelne taaskasutuse töötuba lastele: Teeme jõuludeks laternaid! Laagna raamatukogus (Võru 11)
⇒ kell 14.00 Taarale kodu: taarakogumise kastide meisterdamine eestikeelse kirjanduse osakonna laste- ja noorteteeninduses (Estonia pst 8)
⇒ kell 14.00 Papjeemašee töötuba – meisterdame vanadest ajalehtedest kommikausse Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72)
⇒ kell 14.00 Prügi sorteerimise mäng lastele Torupilli raamatukogus (Gonsiori 36)
⇒ kell 16.00 Taaskasutusteater lastele Kadrioru raamatukogus (Koidula 12a)
⇒ kell 16.30 Õmblustuba “Anname riietele uue elu” – teksapükste ja aukudega riiete lappimine ning teise ringi riiete ringitegemine Sõle raamatukogus (Sõle 47b) NB! Eelregistreerimine e-posti aadressil sole@nulltln.lib.ee või telefonil 601 9153. Töötuba viib läbi raamatukogu vabatahtlik Astrid Rohtmets.

⇒ kell 17.00 Anna oma riietele innovatsioonilaboris uus elu Kännukuke raamatukogus (E. Vilde tee 72) NB! Alla 12-aastased on oodatud koos lapsevanemaga!
⇒ kell 18.00 Kasutatud kangastest narmasvaiba töötuba Nurmenuku raamatukogus (Ehitajate tee 109a) NB! Eelregistreerimine e-posti aadressil nurmenuku@nulltln.lib.ee või telefonil 693 0980.

Lisainfot ürituste kohta saab sellest raamatukogust, kus töötuba aset leiab. Need töötoad, kus keelt ei ole täpsustatud, toimuvad eesti keeles.

Töötubades osalemine on tasuta!

Lisainfo projekti kohta: Tallinna Keskraamatukogu võõrkeelse kirjanduse osakonna juhataja ja „Mu roheline identiteet“ projektijuht Kristel Palk, kristel.palk@nulltln.lib.ee, tel 683 0961