„Sulle on koomiks” töötuba Paepealse raamatukogus

Teisipäeval, 30. oktoobril kell 12 Paepealse raamatukogus (P. Pinna 8) sarja „Sulle on koomiks“ töötuba. Juhendab illustraator ja koomiksikunstnik Asian Hõ, kellele meeldib joonistada seiklus- ja perelugusid. Töötoas juhendatakse kuidas endale lahedaid koomikseid ja koomiksitegelasi joonistada.

Koomiksisarja „Sulle on koomiks“ raames toimuvates töötubades õpetavad tunnustatud koomiksitegijad lastele ja noortele koomiksi joonistamise põhimõtteid ning annavad näpunäiteid, kuidas ise koomikseid luua. Valminud koomiks antakse edasi teisele samas töötoas osalevale noorele, kes joonistab koomiksile järje. Igas töötoas osaleb kokku kuni 20 last või noort, neist pooled kõnelevad eesti ja pooled vene keelt või muud võõrkeelt emakeelena. Koomiksisarja „Sulle on koomiks“ töötubades toimub lõimumine läbi koomiksikunsti.

Paepealse raamatukogus asub Eesti suurim koomiksikogu, kust võib leida koomikseid, mangasid, graafilisi romaane nii eesti, vene kui ka muudes keeltes.

Raamatukogus kohapeal on koomiksijoonistamise käsiraamatud toeks koomiksite joonistamisest huvitatud lastele ja noortele. Uute koomiksite tutvustused leiab huviline Tallinna Keskraamatukogu Noorteka Facebooki lehelt.

Koomiksite joonistamise töötoad toimuvad Tallinna Keskraamatukogu Paepealse raamatukogus (Lasnamäel aadressil P. Pinna 8). Kohtumise sihtrühmaks on 4.‒9. klasside õpilased.

Lisainfo ja registreerimine e-posti aadressil paepealse@nulltln.lib.ee ja telefonil 632 7463

Projekti läbiviimist toetab Hasartmängumaksu Nõukogu