Suvine lugemisprogramm „Suvi raamatuga”

Tallinna Keskraamatukogu kutsub lapsi osalema suvises lugemisprogrammis „Suvi raamatuga”.

Ootame kuueteistkümnendat korda lapsi kaasa lööma 1. juunist kuni 30. juulini kestvas suvises lugemisprogrammis „Suvi raamatuga”. Lugemisprogrammi kirjanduse valikust leiavad lapsed paari viimase aasta jooksul ilmunud jutu- ja luuleraamatud. Programmi kuuluvate raamatute hulgas on näiteks Andrus Kivirähki „Tilda ja tolmuingel”, Aidi Valliku „Kust said?” ja Kertu Sillaste „Mina olen kunstnik”. Venekeelsete raamatute hulgast leiab näiteks Pille Arneki „Elli kirjad”, Reet Kudu „Elu algab kümneselt” ja Britta Jürgensoni „Piraadipoiss Peedu ja Hambaämblik”. Raamatute nimekirjaga saab alates 1. juunist tutvuda Tallinna Keskraamatukogu lastelehel. Mitmeid lugemisprogrammi raamatuid saab laenata ja lugeda ka e-raamatukogus ELLU.

Loetud raamatu kohta tuleb joonistada pilt ja kirjutada pildi taha kolm raamatuga seotud märksõna. Iga pildi eest saab usin lugeja raamatukoguhoidjalt passi kleebise. Lapsed, kes koguvad 30. juuliks lugemispassi vähemalt 10 kleebist, on oodatud suvise lugemisprogrammi lõpetamisele.

„Suvi raamatuga” lugemisprogrammi tutvustatakse 1. juunil kell 14 Tallinna loomaaias lastekaitsepäeval. Lisaks toimuvad loomaaias Tallinna Keskraamatukogu telgis töötoad, nukuetendused ja viktoriinid ning palju muud põnevat. Ajakavaga saab tutvuda raamatukogu lastelehel. Kõik huvilised saavad päeva jooksul külastada raamatukogubussi Katarina Jee.

Lisainfo: Tallinna Keskraamatukogu laste- ja noorteteenindusest telefonil 683 0914 ja e-posti aadressil laste@nulltln.lib.ee.

 

30.05.2019