Suvised luuleüritused

Suvel toimuvad haruraamatukogude hoovides ja linnaruumis üritused, kus kõlab tuntud kodumaiste luuletajate looming. Kõigis Tallinna linnaosades toimuvatel üritustel saab lisaks luuleelamusele ka ülevaate raamatukogu ebatraditsioonilistest ja keskkonnasõbralikest teenustest.

Kõigil üritustel on ka vaba lava, kus kuulajad saavad soovi korral oma luuletusi esitada. Üritused on tasuta ja nende korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital.

JUULI

Neljapäeval, 15. juulil kell 18 esinevad Kännukuke raamatukogu (E. Vilde tee 72) hoovis Villu Kangur ja Mait Vaik. Üritusel saab ülevaate ka uue Kännukuke kogukonnaaia tegemisest ja raamatukogu eriteenustest (nt innovatsioonilabor, fotostuudio). Kõik osalejad on oodatud enne ja peale üritust innovatsioonilaborisse luulest inspireeritud kotte, rinnamärke, kleepse jne tegema.

Kolmapäeval, 21. juulil kell 17 esitavad Nõmme raamatukogus (Raudtee 68) luulet Veronika Kivisilla ja Sirly Meriküll. Nõmmele iseloomuliku roheluse ja rahuliku atmosfääri keskel toimuval luuleürituse vahepalana pakutakse raamatukogu spordivahendite kasutamise ja koos lugemisvaraga koju laenamise võimalust.

Laupäeval, 24. juulil kell 12 esitavad Väike-Õismäe tiigi kaldal amfiteatris luulet Susan Kolde ja Helena Karu. Luulet võib kuulama tulla kogu perega, sest lastele viivad raamatukoguhoidjad kohapeal läbi erinevaid raamatutega seotud tegevusi.

AUGUST

Laagna aed

Laupäeval, 14. augustil kell 15 esinevad Laagna raamatukogus (Võru 11) Svetlana Grigorjeva ja Maarja-Liis Mölder. Laagna raamatukogu seemnelaekast saavad huvilised koju laenata seemneid, et ise taimede kasvatamisega katsetada ning enne üritust toimub praktiline töötuba, kus seda võimalust ka tutvustatakse.

Teisipäeval, 17. augustil kell 18 esinevad Kristiine linnaosas asuvas Räägu pargis (Nõmme tee 52) Wimberg ja Kertu Sillaste. Üritusel saab ülevaate linnaosa läheduses paiknevate raamatukogude, Tondi ja Sääse raamatukogu, teenusest ning lapsed osaleda erinevates raamatutega seotud mängudes ja meisterda.

Laupäeval, 28. augustil kell 12 toimub luuleüritus Pirita raamatukogus (Metsavahi tee 19) ning seal esinevad Doris Kareva ja Eda Ahi. Luuleüritusel saab tutvuda raamatukogu spordivahendite ja õuemängude valikuga ning neid soovi korral koos kirjandusega koju laenata.

SEPTEMBER

Kirjandustänava festival 2020. Kadrioru raamatukogu hoovis.

Reedel, 3. septembril kell 13 esitavad Pelguranna raamatukogus (Kangru 13) luulet Tatjana Treufeldt (vene keeles) ja Jürgen Rooste (eesti keeles). Enne ja peale luuleüritust saab Pelguranna raamatukogus tutvuda Tööriistalaekaga. Üritusel osaleb ka raamatukogubuss Katarina Jee, millega inimesed saavad tutvuda ja kirjandust koju laenata.

Laupäeval, 11. septembril kell 12 toimub luule lugemine Kadrioru raamatukogu (L. Koidula 12a) hoovis. Esinevad Jaanus Vaiksoo ja Ilmar Trull. Luuleüritus toimub Kirjandustänava festivalil.