Tallinna Keskraamatukogu on alates 28.12.2020 avatud, aga teenindame piiratud mahus

Head lugejad,

Tallinna Keskraamatukogu teenindusosakonnad ja haruraamatukogud, v.a Nurmenuku raamatukogu, on alates 28.12.2020 kuni piirangute kehtimiseni 17.01.2021 lugejatele avatud tavapärastel lahtiolekuaegadel teavikute laenutamiseks ja tagastamiseks, ajalehtede lugemiseks ning riigiga ja kohaliku omavalitsusega suhtlemiseks arvuti vahendusel.

Soovitame lühendada raamatukogus viibimise aega, kasutades tasuta kontaktivaba laenutust ehk tellides soovitud teavik(ud) raamatukokku ette. Teenuse kasutamiseks tuleb võtta raamatukoguga ühendust ning esitada teaviku(te) laenamise soov. Teavikud saab kätte raamatukogust tavapärastel lahtiolekuaegadel, kuid raamatukoguhoidja vahenduseta. Täpsemad juhised saab juba raamatukoguhoidjalt. Tasulise teenusena on võimalik tellida teavikud kodule lähimasse DPD pakiautomaati.

Infopäringud palume esitada kas telefoni, e-posti, reaalajas Skype’i teel vms raamatukogu poolt pakutud sidevahendi vahendusel. Vastame nii igapäevaelu puudutavatele küsimustele, kui aitame otsida vajalikku infot referaatide jms kirjutamiseks. Raamatukogutunnid, individuaal- ja rühmakoolitused oleme viinud üle veebi või õue (sõltuvalt ilmast). Anname endast parima, et aidata eelnevalt lahendada (nt telefoni teel) ka teie digimured, mis võivad veebikoolitusel osalemisel saada takistuseks.

Arvutitöökohti saab kasutada raamatukogus kohapeal vaid töö tegemiseks, CV koostamiseks jms ning riigi ja kohalike omavalitsuste e-teenuste kasutamiseks. Raamatukokku kohapeale võid tulla ka oma seadmega (sülearvutiga jms), aga vaid iseseisvalt õppimiseks ja töö tegemiseks. Kohapeal võib lugeda ka paberkandjal ajalehti ja ajakirjade viimaseid numbreid, et ennast uudistega kursis hoida. Ajakirjade vanemad numbrid soovitame laenata koju. Peale arvuti kasutamist või ajalehtede lugemist ärge unustage palun desinfitseerida oma käsi.

Lauamängude mängimist jms ajaveetmist raamatukogus kohapeal me praegu ei võimalda, küll aga on võimalik lauamänge koju laenata (kontrolli saadavust e-kataloogist ESTER).

Tuletame meelde, et raamatukogu külastamisel, ka kontaktivaba laenutuse ja tagastusteenuse kasutamisel on kohustus kanda maski ning hoida teistest mõistlikku distantsi, st vähemalt kaks meetrit.

Teie lähedaste ja sõprade tervist aitavad lisaks HOIA äpile hoida ka meie e-raamatukogud ja e-teenused.

Soovime kõigile rahulikku pühadeaega!

Tallinna Keskraamatukogu

23.12.2020