Kutsume luulehuvilisi piknikutele!

Luulepiknikute sari Luule lainel” kohtumised

Pilt varasemalt Kadrioru päevade luuleürituseltLaupäeval, 13. mail kell 12 Kalamaja päevade raames Kalamaja muuseumi hoovis, külalisteks sisulooja ja kirjanik Lauri Räpp ja näitleja ning luuletaja Anne-Mai Tevahi. Loomingulise koostööna on nende sulest sündinud mitmete sündmuste vahetekstid ja laulusõnad nii popp- kui koorimuusikale.

Neljapäeval, 1. juunil kell 18 loeb luulet Triin Paja Kadrioru raamatukogu hoovis Kadrioru raamatukogu 70. sünnipäeval. Kolme luulekogu autor ning Betti Alveri kirjandusauhinna ja Juhan Liivi luuleauhinna laureaat kirjutab õrna looduslähedast luulet, mis sobib ideaalselt suveõhtuseks mõtterännakuks.

NB! LÜKKUB EDASI. Uus kuupäev täpsustamisel. Neljapäeval, 8. juunil kell 18 Kännukuke raamatukogu hoovis, Kännukuke kogukonna aias. Külaliseks luuletaja Andra Teede, Eesti Kirjanike Liidu liige, kes on eelkõige tuntust kogunud oma luulega, kuigi on kirjutanud ka kriitikat, artikleid, näidendeid, laulusõnu ja libreto ooperile „Korduma kippuvad küsimused”. Aastast 2014 on Andra Teede seriaali „Õnne 13” stsenarist.

Laupäeval, 10. juunil kell 12 Laagna raamatukogu hoovis, Laagna kogukonnaaia perepäeval. Luulest ja loomingust räägib tunnustatud luuletaja, ajakirjanik, esseist ja tõlkija Igor Kotjuh. Ukraina juurtega Kotjuh, ümbruse suhtes tähelepanelik ja tundliku meelega poeet, kirjutab nii eesti kui vene keeles. Tema loomingut on tõlgitud paljudesse keeltesse.

Neljapäeval, 13. juulil kell 18 Pirita raamatukogu hoovis külas luuletaja Maarja-Liis Mölder. Kahe luuleraamatu autor, kelle teine luulekogu nomineeriti 2022. aasta Kultuurkapitali kirjanduse aastaauhinnale, kirjutab humoorikat teravat luulet elust enesest.

Üritused on tasuta.
„Luule lainel” korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital.