Tallinna Keskraamatukogu liitus „Lugemisisu“ uue hooajaga

9. oktoobril 2019 startis Eesti Lastekirjanduse Keskuse lugemisprogrammi „Lugemisisu“ uus hooaeg, et innustada 5–10-aastasi lapsi üle kogu Eesti raamatuid lugema. Programmis tutvutakse väärt uudiskirjandusega ja pakutakse mängulist ning loovat lisategevust.

„Lugemisisu“ käivitus pilootprojektina 2019. aasta alguses 26 Eesti raamatukogus. Sellest õppeaastast on programmiga liitunud üle 100 raamatukogu, sh Tallinna Keskraamatukogu, et viia lugemisrõõmu veel rohkemate lasteni.

Raamatukogus ootab lapsi “Lugemisisu” plakat, kuhu iga osaleja joonistab oma näo, kinnitades programmist osalemise valmisolekut. Loetud raamatud saab kirja panna spetsiaalsesse lugemispassi, kus on ka loomingulised lisaülesanded loetu kinnistamiseks ja oma lugemiskogemuse jagamiseks. Õppeaasta lõpus premeeritakse kõiki viis raamatut läbi lugenud ja lugemispassi täitnud lapsi lugemisdiplomiga.

Lasteaialapsed saavad lugemisprogrammis osaleda ka rühmana, kus õpetaja abiga tegutsetakse loetud raamatuga ühiselt, näiteks koostades sellest näitust või kasvatades sõnapuud.

„Lugemisisu“ programm kestab 9. oktoobrist kuni 15. maini 2020.

„Lugemisisu“ eeskujuks on Soome raamatukogude lugemisdiplomi-programm, mis on meie põhjanaabrite lugemisharjumusi kujundanud alates aastast 2000. Nende programmi on järjepidevalt uuendatud ning viidud vastavusse riikliku õppekavaga.

Rohkem infot programmi kohta raamatukogus kohapeal või Eesti Lastekirjanduse Keskuse veebilehel.

15.10.2019